Savisaare ja Ivanova nimekiri saab nimeks Savisaare valimisliit

Olga Ivanova ja Edgar Savisaar pärast pressikonverentsi Swissotelist lahkumas

FOTO: Erik Prozes

Savisaare valimisliit – sellise nime all lähevad kohalikele valimistele need Savisaare toetajad, kes otsustasid luua Keskerakonnast eraldi nimekirja Savisaare ja riigikogu liikme Olga Ivanova juhtimisel.

Olga Ivanova ütles Raadio 4-le, et Edgar Savisaare valimisliidu ametlik registreerimine vabariiklikus valimiskomisjonis peaks toimuma selle nädala lõpus.

Ivanova sõnul on praegu valimisliidu nimekirjas üle 50 inimese, nende seas palju Keskerakonna liikmeid. Nende nimesid ei soovinud Ivanova enne septembrit veel avaldada, viidates võimalikule survestamisele erakonna juhatuse poolt.

«Arvan, et pärast 5. septembrit on piisavalt aega neilt küsida, neile helistada ja avaldada nende kohta. Seepärast ei tahaks neile praegu stressi tekitada ning selle tõttu nimesid ei avalda,» ütles Ivanova.

Lisaks Tallinnale tuleb Savisaare valimisliit ka Sillamäel, Maardus ja ilmselt ka Narvas. «Inimesed teevad aktiivselt tööd ja kui tuli uudis Savisaare nimekirjast, võttis meiega ühendust kohe mitu rühma. Maardus on juba toimunud kohtumine Edgar Savisaarega,» kinnitas Ivanova.

Ta märkis, et valimisliidu esinumbriks Lasnamäel on Edgar Savisaar, aga teised esinumbrid jättis Ivanova esialgu saladusse, nagu ka Tallinna linnapea kandidaadi isiku.

25. augustil tutvustab Savisaare valimisliit Lindakivi keskuses oma valimisprogrammi.

Tagasi üles