Jüri Mõis: me ei välista koostööd Savisaarega

Olga Ivanova ja Edgar Savisaar pärast pressikonverentsi Swissotelist lahkumas

FOTO: Erik Prozes

Mingeid kokkuleppeid praegu Edgar Savisaarega sõlmitud ei ole, kuid koostöö ei ole välistatud, ütles valimisliidu Tegus Tallinn üks eestvedajaid, Tallinna ekslinnapea ning ettevõtja Jüri Mõis.

Meedias on teatatud, et valimisliit Vaba Tallinna Kodanik otsustas katkestada kõnelused Tegusa Tallinnaga, tuues põhjenduseks selle, et Urmas Sõõrumaa meeskond kaldub koostööle Savisaarega ning Keskerakonnaga. Portaal Rus.Postimees pöördus kommentaari saamiseks Sõõrumaa mõttekaaslase Jüri Mõisa poole.

Kas tänane uudis tähendab seda, et Tegus Tallinn läheb valimistele koos Edgar Savisaarega?

Ei, ei tähenda. Tegelikult pole ma seda uudist veel lugenud. Ütlen vaid, et selliseid kokkuleppeid Savisaarega meil pole. Samas me ei välista koostööd mitte ühegi poliitilise jõuga, mis tegutseb Eestis legaalsetel alustel. Me ei taha võtta endale kõrgema kohtuinstantsi rolli. Las kohus ja prokuratuur teevad kindlaks, kes saab valimistel osaleda, kes mitte.

Jääb mulje, et Vaba Tallinna Kodanik just proovibki enda peal kõrgema kohtu rolli, väites, et üks või teine poliitik ei ole edasiseks koostööks sobiv.

Keegi ei saa enneaegselt otsust välja kuulutada – see on meie moto. Meil polnud Vaba Tallinna Kodanikuga mingit konflikti. On isegi naljakas, et nemad, mitte meie ise, teatavad meedias meie koostöö alustamisest Savisaarega.

Milleni see kõik lõpuks välja jõuab ning kas koostöö Savisaarega saab teoks, seda ei saa ma praegu prognoosida.

Tagasi üles