Galerii ja video: milline oli esimene tööpäev superministeeriumis?

Täna hommikul alustasid uhiuues superministeeriumis tööd justiitsministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Kingade klõbina ja jutuvada saatel avastasid ametnikud uusi tööruume. Kuigi kolimine sai alguse nädalavahetusel, oli kõikjal näha lahti pakkimata kaste, juhtmeid ja muud kontorikraami.

Sellegipoolest olid esimesed inimesed end juba laudade taha sisse seadnud ning vaikselt ka tööle asunud. Iga laua peal võis näha IT-meeskonna kingitud šokolaaditahvleid ja isiklikke kohvitasse.

Ümberringi naljatasid töötajad pidevalt omavahel, kuidas üks või teine uues majas ära eksinud oli. Enamik töötajaid olid siiski sisseelamisfaasis, tegeledes asjade pakkimisega või siis kontoriruumide uurimisega.

«Kõik on elevil nagu oleks esimene koolipäev,» kirjeldas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Kadri Tonka.

Kõige rohkem tegemist tundus olevat IT-meeskonnal. Tegeleti nii süsteemide ülesseadmise kui ka juhtmete ja muu vara lahtipakkimisega. «On tähtis, et kasutajad saaksid kiirelt hakata oma töökohal tööle, rahulikult,» selgitas IT-spetsialist Juhan Reintam.

Koridorides levis värske kohvi, vaibaliimi ning uue mööbli segunenud aroom. Kuigi mööbel ja ruumid olid üldjuhul üsna sarnased, oli igal korrusel siiski läbi värvikombinatsiooni ja mööbli paigutuse saavutatud omanäoline disain, et vältida üksluisust ning muuta iga korrus kohati erinevaks.

«Vanalinnas oli ikka hästi pime, minu jaoks isiklikult depressiivselt pime,» kirjeldas varasemat kontorimiljööd Tonka.

Eriti kiideti uue superministeeriumi avaraid ja hästivalgustatud ruume. «Üllatavalt palju ruumi ja ilusaid värve,» kirjeldas uusi tööruume Triinu Sillamaa, kes on ministeeriumis tooteohutuse ja tarbijakaitse talituse ekspert.

Tervislikku eluviisi silmas pidades puudusid tervest superministeeriumist suitsuruumid, samuti ilutses iga korruse trepiustel silt: «Terviserada».

Tagasi üles