Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Video: Edgar Savisaar teatas oma valimisliidu loomisest

Lisatud Keskerakonna peasekretäri kommentaar!

35
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Edgar Savisaar oma valimisliidu videoklipis. | FOTO: Ekraanitõmmis videost.

Keskerakonna endine esimees ja Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar teatas täna oma valimisliidu loomisest.

Savisaar teatab Facebookis avaldatud videos «Savisaare Liit 2017», et ta on tagasi. «Tegelikult ma ei ole kusagil ära olnudki. Lihtsalt mõned inimesed tahtsid mind enneaegselt maha kanda.  Ma olen inimesi ühendanud nii Keskerakonnas kui ka väljaspool seda ja ühendan ka edaspidi.»

Savisaare sõnul inimesed usuvad teda ja tema neid. Keskerakonna eksjuht tuletab videos meelde täiendavat pensionilisa, odavamaid apteegikaupu, Vabaduse kella, tasuta ühistransporti jne.

Savisaar tuletab samuti meelde, et 2005. aasta valimistel kogus ta 16 834 häält ning 2013. aastal üle 39 000 hääle. Ühel videos oleval fotokaadril on näha Yana Toomi, Olga Ivanovat ja Oudekki Loonet.

«Me oleme kindel valik, õhk saab puhtamaks ja inimesed õnnelikumaks nii Tallinnas kui ka kogu Eestis,» sõnab Savisaar.

Teisipäeval teatas Savisaar Facebookis, et kuigi viimasel ajal on keskerakondlased, nende seas peaminister Jüri Ratas väitnud, et talle on pakutud kohalikel valimistel esinumbri kohta, ei vasta need väited tõele.

«Mõned keskerakondlased (Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratas) on viimasel ajal väitnud, nagu oleks mulle erakonnast pakutud Tallinna kohalike valimiste üldnimekirja esinumbrit ja nüüd oodatavat minu vastust. Tegelikult pole keegi mulle midagi sellist pakkunud ja üldse oleks selline pakkumine mõnevõrra mõnitamise moodi nagu mõned minu sõbrad on kirjutanud,» kirjutas Savisaar.

Savisaar märkis, et kohalikel valimistel üldnimekirja poolt ei saa hääletada. Saab hääletada piirkonna (linnaosa) nimekirja poolt. Tallinnas on kaheksa piirkonda. Savisaar selgitas, et mis puutub üldnimekirja, siis selle järgi võidakse ilma mingi hääletamiseta jaotada kompensatsioonimandaate, kui neid üldse tuleb.

«Tahan parandada neid, kes sellise jutuga soovivad inimesi eksitada ja minu toetajate hääli püüda,» lisas korruptsioonisüüdistustega kohtu all olev ametist kõrvaldatud Tallinna meer.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles üle-eelmisel nädalal, et erakond arutas seda küsimust ja leidis, et kui Savisaar soovib valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerida, oleks üks võimalus tema koht üldnimekirja tipus.

Korb: ootame ära Savisaare selgitused

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles Postimehele, et tegemist on tema jaoks väga värske uudisega, ehkki see pole talle üllatav. «Igaühel on vabadus otsustada. Ju siis Edgar Savisaar otsustas niimoodi,» nentis Korb.

Peasekretär märkis, et ta ootaks siiski ära Savisaare selgitusi, kas tegemist on valimisliiduga ja alles seejärel otsustaks, kuidas edasi tegutseda. «Kindlasti ei hakka mitte keegi kohe represseerima,» sõnas Korb. Ta märkis, et Keskerakond on tasunud Savisaare kohtukulusid ja muid väljaminekuid tema teenete eest ning neid pole praegu kavas tühistada.

Korbi sõnul suhtub Keskerakond Savisaare teatesse väga rahulikult ning tegutseb «üks samm korraga».

Tagasi üles