Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ratas kinnitas Keskerakonna soovi näha Savisaart oma nimekirjas

6
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Esmaspäeval jäi Edgar Savisaar Tallinna kesklinnas üle hulga aja taas pildile. | FOTO: Georg Kõrre

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on endine parteijuht Edgar Savisaar jätkuvalt oodatud Keskerakonna nimekirjas kandideerima ja tema sellekohase otsuse järel saab arutada talle sobivat valimisringkonda ja muid küsimusi.

«Kui Edgar Savisaar eelistab kohalikel valimistel osaleda, saame arutada talle sobivat valimisringkonda ning muid kandideerimisega seotud küsimusi,» ütles Ratas kolmapäeval BNSile. «Erakonna juhtkond on tõepoolest leidnud, et Edgar Savisaar võiks oma pikaaegse panuse eest Tallinna arendamisel olla esimene kandidaat Keskerakonna ülelinnalises nimekirjas.»

Savisaar tegi eile sotsiaalmeedias avalduse, milles nimetas erakonnakaaslaste poolt talle Tallinnas valimistel üldnimekirja esinumbri koha pakkumist mõnitamiseks.

«Olen korduvalt Edgar Savisaarega vestelnud teemal, et ta võiks olla kandidaat tugevas Keskerakonna nimekirjas. Olen rõhutanud, et meil on tulevikkuvaatav ja tugev programm ning professionaalne meeskond. Keskerakonna endine esimees on selgitanud, et tema kandideerimine kohalikel valimistel sõltub ennekõike tema tervisest. See on inimlikult igati mõistetav,» sõnas Ratas.

«Mõned keskerakondlased (Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratas) on viimasel ajal väitnud, nagu oleks mulle erakonnast pakutud Tallinna kohalike valimiste üldnimekirja esinumbrit ja nüüd oodatavat minu vastust. Tegelikult pole keegi mulle midagi sellist pakkunud ja üldse oleks selline pakkumine mõnevõrra mõnitamise moodi nagu mõned minu sõbrad on kirjutanud,» kirjutas Savisaar.

«Kohalikel valimistel üldnimekirja poolt ei saa hääletada. Saab hääletada piirkonna (linnaosa) nimekirja poolt. Tallinnas on teatavasti kaheksa piirkonda. Mis puutub üldnimekirja, siis selle järgi võidakse ilma mingi hääletamiseta jaotada kompensatsioonimandaate, kui neid üldse tuleb. Tahan parandada neid, kes sellise jutuga soovivad inimesi eksitada ja minu toetajate hääli püüda,» lisas Savisaar.

Tagasi üles