IRL sai kiirkorras uue peasekretäri
Veel täiendatud kell 17.53

Kert Karus ja Priit Sibul.

FOTO: Tairo Lutter

Pea kaks aastat Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretärina töötanud Kert Karus teatas täna, et on otsustanud ametist lahkuda, paar tundi hiljem nimetas erakonna volikogu ametisse juba uue peasekretäri.

Volikogu nimetas IRLi esimehe Helir-Valdor Seedri ettepanekul uueks peasekretäriks erakonna riigikogu fraktsiooni praeguse juhi, varemgi peasekretärina töötanud Priit Sibula, kes kinnitas Postimehele, et jätkab tööd ka riigikogus. «Ega see lihtne ei saa olema, kuid on mitmeid inimesi, kelle vahel tuleb tööd jagada,» ütles ta ning meenutas, et tegi korraga nii riigikogu liikme kui peasekretäri tööd ka aastatel 2011–2012.

Peasekretärina on tema sõnul kõige suurem eesmärk viia erakond kohalikele valimistele. «Kui vaadata tänast seisu, siis erakonnale on kõige olulisem teha parem tulemus, kui oodatakse. Ma loodan, et IRL suudab kohalikel valimistel üllatada,» ütles Sibul.

Samuti lubas ta tähelepanu pöörata erakonna poliitika selgitamisele, arvestades seda, et praegune koalitsioon on varasematest veidi keerulisem.

Karus teatas täna pärastlõunal erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et kuigi erakonna uus esimees tegi talle ettepaneku peasekretärina jätkata, on ta otsustanud seda mitte teha. «Leian, et minu aeg selles ametis on lõplikult täis ning peamised väljakutsed said edukalt täidetud,» ütles ta.

Karus kirjutas, et pärast eelmisi, 2015. aasta kevadel toimunud riigikogu valimisi tuli erakonnas teha raskeid otsuseid, et ära maksta kampaaniast jäänud arved ning hoida samal ajal organisatsioon eluvõimelisena. «Täna saan öelda, et koos teiega saime selle tööga hakkama,» kirjutas ta.

Karus avaldas heameelt, et saab erakonna üle anda sellises seisus, mis võimaldab teha oktoobris peetavate kohalike valimiste eel arvestataval määral valimiskampaaniat. «Tänan kõik, kes mind selles töös aitasid ning kindlasti jätkan IRLi nimel panustamist muul moel,» lisas Karus, kes kuulub erakonna Lääne-Viru piirkonna juhatusse ning juhib Rakvere linnavolikogus IRLi fraktsiooni.

IRLi volikogu nimetas Karuse IRLi peasekretäriks 2015. aasta sügisel. Enne seda töötas alates 2012. aasta oktoobrist erakonna peasekretärina praegune presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo, kes teatas ametist lahkumisest pärast riigikogu valimisi, kus erakond kaotas üheksa mandaati.

Tagasi üles