Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Reformierakond kinnitas Kristen Michali Tallinna linnapeakandidaadiks

5
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kristen Michal. | FOTO: Reformierakond

Reformierakond kinnitas täna Talllinna linnapeakandidaadiks riigikogu liikme Kristen Michali ja tutvustas kohalike valimiste programmi.

´

Michali programmi «Tuleviku Tallinn» põhiteemad on Reformierakonna pressiteate järgi eestikeelne haridus, lastega perede ja eakate heaolu, moodsad transpordiühendused ning läbipaistev linnajuhtimine.

«Tallinn on tulevikulinn. Sügiseste valimiste põhiküsimus on selge – sellest tuleb umbusaldushääletus tänasele Keskerakonna valitsusele. Tallinn peab olema Eesti arengu vedur, moodne ja uuenev linn ettevõtjale ja tööinimesele. Turvaline kodu lastega peredele ning eakatele, kus majapidamisraha kadunuks ei jää ja prügi ei lükata kapi taha,» teatas Michal.

«Eestis peab maksumaksja ülalpeetav haridussüsteem olema eestikeelne, lasteaiast alates. Eesti keel ei ole hariduses võõrkeel, nagu paistab Keskerakonnale. Riigikeele oskus loob võrdsed võimalused eduks kõigile lastele. See pole eestikeelsete inimeste kius, eesti keele õpet lasteaiast alates toetab üle 70 protsendi venekeelsetest vanematest,» märkis Michal eestikeelsest haridusest rääkides.

Linnapeakandidaadi sõnul on Reformierakonna eesmärk vähendada Tallinnas lapsevanemate rahalist koormust, teha korda lasteaiad ja spordiväljakud, toetada lapsi huviringides ning motiveerida õpetajaid.

Transpordi vallas tutvustas kandidaat Tallinna-Helsingi püsiühenduse, uute rattateede ehitamise ning trammiliinide rajamise ideed Mustamäe, Õismäe, Pirita ning Lasnamäe suunas.

Eakatele suunatud programmis tahab Reformierakond pakkuda samme parema tervishoiu ja hoolduse suunas, uue haigla rajamiseks ning pensionäride iga-aastase toetamise jätkamiseks linna poolt. Lisaks soovib Reformierakond sisse viia kultuurikaardi, et eakad saaksid külastada soodushinnaga üritusi.

Keskerakonna linnapeakandidaat on tänane abilinnapea Taavi Aas. Taavi Aas teatas täna pressiteate vahendusel, et kui Kristen Michal Tallinnas võimu juurde saab, on see tasuta ühistranspordi lõpp.

«Olen linna heaks töötanud 12 aastat. Selle ajaga on kesklinna parkimisplatsist saanud Vabaduse väljak. Mahajäetud elektrijaamast on sündinud punaste vaipadega Kultuurikatel, kus Euroopa Liit peab eesistumisi. Ülemiste keerukast umbsõlmest tänapäevane Ülemiste ristmik. Ja see töö läheb edasi. Tallinn areneb. Alles kümme päeva tagasi taasavasime me Kalevi spordihalli. Eile Linnahalli katusel seistes loendasin ma üle linna 17 suurt ehituskraanat. See näitab, et linn on pidevas arengus.

Oleme hinnanud mitte üksnes arengut, vaid ka toimetulekut. Kui ütlesime, et Tallinn aitab, siis me oleme abivajajaid aidanud. Linna edasiminekust peavad kasu saama kõik tema elanikud, ka madalapalgalised. Ka eakad. Ka tõsiste terviseprobleemidega inimesed.

Kuid kõik senised saavutused vajavad kaitset. Oktoobris valivad tallinlased taas linnavolikogu. Meie vastas seisavad jõud, kelle puhul pole kahjuks kuulda, mida nad luua tahaksid. Küll aga on kuulda, mida nad tahaksid ära kaotada, maha lammutada, ära lõpetada. On kriitika, negativism ja vigade otsimine,» teatas Aas enda varasemas avalduses. Loe pikemalt: Galerii ja video: Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat on Taavi Aas.

Tagasi üles