iDeal kampaania

Keskerakonna Tallinna esinumbriteks võivad tõusta Korb, Reps või Terik
Parandatud avalõiku kell 11.44

Mailis Reps.

FOTO: Sander Ilvest

Keskerakonna Tallinna nõukogu arutab ilmselt järgmisel nädalal viimaste esinumbrite kinnitamist oktoobris toimuvateks kohalikeks valimisteks, Postimehe andmetel võivad Kesklinna ja Nõmme valimisnimekirja etteotsa tõusta riigihalduse minister Mihhail Korb, haridus- ja teadusminister Mailis Reps või endine Nõmme linnaosa vanem, riigikokku kuuluv Tiit Terik.

Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi ütles Postimehele, et Tallinna nõukogu koguneb viimaste esinumbrite kinnitamist arutama tõenäoliselt mai alguses. Korbi, Repsi ja Teriku kohta ütles ta, et tegu on heade ja väärikate kandidaatidega ning on võimalik, et nende hulgast Tallinna viimased esinumbrid ka selguvad.

Seni on Keskerakonna Tallinna nõukogu kinnitanud erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kuue valimisringkonna esinumbri: Haaberstis juhib erakonna nimekirja endine linnaosavanem, riigikogu liige Viktor Vassiljev, Kristiines riigikogu liige ja endine linnaosavanem Andrei Novikov, Lasnamäel abilinnapea Mihhail Kõlvart, Mustamäel Tallinna linnapea kohuseid täitev Taavi Aas, Pirital praegune linnaosavanem Tõnis Mölder ja Põhja-Tallinnas eurosaadik Yana Toom.

Tallinna linnapeakandidaadi peaks nõukogu paika panema pärast kõigi pealinna valimisringkondade esinumbrite selgumist.

Eelmistel, 2013. aasta kohalikel valimistel juhtis Keskerakonna valimisnimekirja Haaberstis samuti Viktor Vassiljev, Kesklinnas Toomas Vitsut, Kristiines Marika Tuus-Laul, Lasnamäel partei eelmine juht, Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar ning Mustamäel Jüri Ratas. Nõmme valimisringkonna esinumbrina kandideeris eelmistel valimistel Arvo Sarapuu, Pirital Tiit Terik ja Põhja-Tallinna valimisringkonnas nagu tänavustelgi valimistel Yana Toom.

Tallinnas toetas Keskerakonda toona kokku 115 101 inimest ehk 52,67 protsenti hääletanutest. Selle tulemusega sai Keskerakond Tallinna 79-liikmelises linnavolikogus 46 kohta.

Järgmised kohalikud valimised toimuvad Eestis 15. oktoobril.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles