Oma hääle on andnud ligi 111 000 inimest
Esmaspäeval käis valimiskastide juures 26 177 eelhääletajat!

Eelhääletamine Tallinnas.

FOTO: Peeter Langovits

Täna algas riigikogu valimiste eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades ning koos elektrooniliselt antud häältega oli täna õhtuks oma hääle andnud 110 934 valijat.

See moodustab 12,2 protsenti valijate üldarvust. Valimiskastide juures käis täna hääletamas 26 177 inimest.

Võrdluseks: 2009. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eelhääletamise esimese päeva õhtuks oli oma hääle andnud 93 843 valijat.

Interneti teel hääletamise võimalust oli täna õhtul kella kaheksaks kasutanud 84 757 valijat, 2009. aasta vastav võrdlusarv oli 65 784.

Elektrooniliselt saab hääletada ööpäevaringselt kuni kolmapäeva õhtul kella kaheksani veebilehel www.valimised.ee. Soovi korral saab häält muuta uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise ajal valimisjaoskonnas hääletades. Valimispäeval elektrooniliselt antud häält muuta ei saa.

Eelhääletada saab veel teisipäeval ja kolmapäeval, mil kõik valimisjaoskonnad on avatud kella 12st kuni 20ni. Samal ajal toimub ka hääletamine väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda, milleks on igas linnas ja vallas avatud vähemalt üks jaoskond. 6. märtsil saab hääletada üksnes elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Elektrooniliselt hääletanud inimeste arvu saab teada aadressilt www.valimised.ee , andmed uuenevad iga 15 minuti järel.

Tagasi üles