Rõivas väitleb homme Postimees.ee's madalate maksude üle

Riigikogu rahanduskomisjoni juht, reformierakondlane Taavi Rõivas

FOTO: Peeter Langovits

Postimees.ee valimiseelsete online-väitluste sarja teise külalisena astub lugejate ette riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, kes hakkab kaitsma Reformierakonna seisukohta, et madalad maksud toovad kõrgtasemel töökohad. Talle oponeerib, nagu tavaks, Eesti Väitlusseltsi võistkond.

Kell kümme hommikul ilmuvad Postimees.ee's mõlema poole avakõned ning juba kell 11.30 jätkub väitlus ristküsitlusega. Debati võtavad osapooled kokku lõppsõnades. Ristküsitluses saavad sõna sekka öelda ka lugejad, kes avakõnede artikli kommentaariumisse oma küsimused postitavad.

Tegu on viiest väitlusest koosneva debatisarja teise osaga. Täna astus esimesena, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindajana väitlustulle Liisa Pakosta, kes õigustas arusaama, et emapension kasvatab sündimust.

Neile järgnevad järgmisel nädalal Keskerakond, rohelised ja sotsiaaldemokraadid.

Tegu on Postimees.ee ja Eesti Väitlusseltsi koostöös korraldatavate online-debattide kolmanda hooajaga.

Nagu 2009. aasta kohalike valimiste eel, nii väitlevad erakonnad ka seekord loosi teel selgunud järjekorras.

Enda kaitstava teema saab partei ise valida kolm päeva enne väitlust neile saadetava kolme valiku hulgast.

Väitlusseltsi võistkond ei esinda debattides isiklikke seisukohti, vaid üritab poliitiku argumentatsioonile vastandudes tuua välja konkreetse idee/valimislubaduse plussid ja miinused.

Eesmärk on pakkuda keskkonda, kus valimisteemasid arutatakse argumenteeritult ja sisuliselt, tõrjudes kõrvale häma, poriloopimise ja pinnapealsuse.
 

Tagasi üles
Back