Roheliste endine peasekretär kandideerib Rahvaliidu nimekirjas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Dagmar Mattiisen.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Erakonna Eestimaa Rohelised kunagine peasekretär ja juhatuse liige Dagmar Mattiisen lahkus erakonnast ja kandideerib riigikogu valimistel üksikkandidaadina Rahvaliidu nimekirjas.

Rohelistest lahkumist põhjendas Mattiisen sellega, et erakonna juhid Marek Strandberg ja Valdur Lahtvee käitusid ebaeetiliselt, kui tegutsesid kohtus erakonna tahte vastaselt.

Mattiiseni sõnul sai ta täna lõuna paiku Rahvaliidult ettepaneku nende nimekirjas kandideerida ning on Rohelistest lahkumiseks juba avalduse esitanud. «Mulle meeldiks, et riigikogus oleks esindatud rohkem erakondi kui need, kes praegu,» põhjendas ta Rahvaliidu kasuks otsustamist.

Samuti tõi poliitik välja, et Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkonnas, kus ta kolmandal positsioonil kandideerib, on nimekirja kolm esinumbrit naised. «Pooldan väga naiste kaasamist poliitikasse, naispoliitikuid võiks palju-palju rohkem olla,» ütles Mattiisen.

Võimalikku Rahvaliiduga liitumist kommenteerides ütles Mattiisen, et soovib enne end erakonnas toimuvaga kurssi viia. «See võib olla täiesti võimalik,» sõnas ta.

Tagasi üles