Fotod: IRL sai uue peasekretäri

Täna keskpäeval kogunenud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu kinnitas partei uueks peasekretäriks Kert Karuse.

Karus oli ka ainus kandidaat peasektäri kohale. Peasekretäriks saamisega seoses lahkub Karus erakondade rahastamise järelevalve komisjonist, kuhu ta on kuulunud alates 2012. aasta novembrist.

2012. aasta oktoobrist töötas IRLi peasekretärina Tiit Riisalo, kes teatas pärast märtsis toimunud riigikogu valimisi, et lahkub juuni algul ametist. Pärast juunis toimunud suurkogu jätkas Riisalo peasekretäri kohustuste täitmist kuni uue peasekretäri kinnitamiseni.

Värske peasekretäri sõnul tuleb hakata erakonda aegsasti häälestama 2017. aasta kohalikeks omavalitsuste valimisteks. «Osalemaks tulevastel valimistel edukalt olen püstitanud tegevusplaani, mille tulemusel muutuks IRL sisult tugevamaks, ühtsemaks ja paremini toimivaks organisatsiooniks. Eesmärk valimistulemuse osas ei saa olla kehvem kui seda oli 2013. aastal,» vahendas erakonna pressiesindaja Karuse sõnu.

Karus selgitas, et kuna viimased kolm aastat on erakond elanud pidevas valimiskampaaniate laines ning selle tõttu on organisatsiooni arendustegevused jäänud tagaplaanile, siis nüüd tuleb senisest rohkem pöörata rõhku just IRLi piirkondadele ja osakondadele.

«Meil on erakonnas peaaegu 10 000 inimest ning üheks ambitsioonikaks plaaniks on just tagada liikmete suuremat kaasatust ühiskonda kõnetavate teemade lahti mõtestamistel. Lühidalt on minu soov, et erakonna rohujuuretasandil oleks poliitikate kujundamisel suurem roll,» ütles ta.

Lisaks uue peasekretäri kinnitamisele oli tänase volikogu päevakorras ülevaade poliitilisest olukorrast ning immigratsioonipoliitika ja põhikirja muudatuste arutelu.


Kert Karus (keskel) tänasel volikogul.

FOTO: Toomas Tatar

Õigusteaduste magistrikraadiga Kert Karus on IRLi liige olnud 12 aastat ning hetkel töötab ta justiitsministri õigusnõunikuna. Ühtlasi on tal erakonna teatel aastatepikkune kogemus partei Lääne-Virumaa organisatsiooni juhina.

Karus on IRLi Lääne-Virumaa piirkonna juhatuse ning Rakvere linnavolikogu liige. Varem on ta töötanud ka siseministri nõuniku ning Hansapanga siseaudiitorina. Samuti on Karus Eesti Karate Föderatsiooni juhatuse esimees.

Tagasi üles