Marina Kaljurand astus välisministri ametisse

Marina Kaljurand andis täna riigikogu ees ametivande ja astus välisministri ametisse.

«Austatud riigikogu esimees! Austatud riigikogu! Asudes täitma vabariigi valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu Eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele,» ütles Kaljurand valitsuse liikme ametivannet andes.

President Toomas Hendrik Ilves vabastas eile Keit Pentus-Rosimannuse välisministri ametist ja nimetas Marina Kaljuranna uueks välisministriks.

Marina Kaljurand sündis 6. septembril 1962 Tallinnas, õppis Tallinna 7. keskkoolis ja lõpetas cum laude Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala. Ta on lõpetanud ka Eesti Diplomaatide Kooli ning saanud magistrikraadi rahvusvahelise õiguse ja diplomaatia alal Tufts Ülikoolis USAs. Täiendanud on ta end Lapi Ülikoolis Soomes, Pittsburgh'i ja Durhami Ülikoolis ning Civil Service College'is Suurbritannias.

Diplomaatilist teenistust alustas Kaljurand 1991. aastal välisministeeriumi pressi- ja infoosakonnas. Aastatel 1992–1996 töötas ta välisministeeriumi juriidilise osakonna rahvusvaheliste lepingute büroo direktorina ning oli 1996–1999 nõunik Eesti saatkonnas Helsingis.

Aastatel 1999–2001 oli Kaljurand välisministeeriumi juriidilise osakonna peadirektor ning 2001–2005 juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler. Aastatel 2004–2006 töötas ta Eesti suursaadikuna Iisraelis, 2005–2008 suursaadikuna Venemaal ja 2007–2011 suursaadikuna Kasahstanis. Aastatel 2008–2011 oli ta välisministeeriumi asekantsler välismajanduse ja arengukoostöö küsimustes.

Aastatel 2011–2014 oli Kaljurand suursaadik Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos ning 2011–2013 ka suursaadik Kanadas. Praegu töötab ta välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantslerina.

Kaljurand on saanud 2004. aastal presidendilt Valgetähe III klassi ja 2008. aastal Riigivapi III klassi teenetemärgi.

Kaljurand on parteitu ega ole valimistel kandideerinud.

Senine välisminister, ringkonnakohtus Autorollo pankrotiasjaga seoses vastutavaks tunnistatud Keit Pentus-Rosimannus esitas tagasiastumisavalduse eelmise nädala kolmapäeval, öeldes, et lugupidamine Eesti riigi ja tema institutsioonide vastu ning arusaam euroopalikust poliitilisest kultuurist ei luba tal kujunenud olukorras teisiti käituda

Pentus-Rosimannus on välisminister olnud alates eelmise aasta 17. novembrist, enne seda oli ta alates 2011. aastast keskkonnaminister. Aastatel 2007–2011 kuulus ta riigikokku, kuhu ta täna ka naases. 

Pentus-Rosimannus naases täna tööle riigikokku. Foto: Sander Ilvest.

FOTO: Sander Ilvest

Pentus-Rosimannus naases täna tööle riigikokku. Foto: Sander Ilvest.

FOTO: Sander Ilvest

Tagasi üles