Eestlaste seas oli Reformierakonna ja Vabaerakonna toetus pea võrdne

Vabaerakond korraldas aktsiooni, varjates konkurentide valimisplakatid.

FOTO: Albert Truuväärt

Eestlaste seas oli populaarseim partei Reformierakond, teiste rahvuste esindajate seas oli ülekaalukalt menukam Keskerakond, selgub uuringust.

Uudisteagentuuri BNS tellitud TNS Emori uuringust selgub, et aprillis-mais toetas eestlastest Reformierakonda 22,3 protsenti, Vabaerakonda toetas 22,1 protsenti, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 18,6 protsenti, Keskerakonda 13,5 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 10,1 protsenti, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 10 protsenti ja erakonda Eestimaa Rohelised 2,7 protsenti eestlastest.

Muu rahvuse esindajate seas oli ülekaalukalt populaarsem Keskerakond, keda toetas 78,3 protsenti. SDE-d toetas 8,4 protsenti, Reformierakonda 4,9 protsenti, Vabaerakonda 2,6 protsenti, IRL-i 1,8 protsenti, EKRE-t 1,4 protsenti ja Eestimaa Rohelisi 2,2 protsenti muu rahvuse esindajatest.

Uuringu järgi toetas aprillis-mais Keskerakonda 26 protsenti vastanutest ehk kahe protsendipunkti võrra rohkem kui märtsis. Reformierakonna toetus oli aprillis-mais 19 protsenti ehk üheksa protsendipunkti võrra vähem kui märtsis.

Vabaerakond kasvatas toetust märtsikuiselt 12 protsendilt aprilliks-maiks 18 protsendile ning saavutas erakondade populaarsustabelis esmakordselt kolmanda positsiooni.

Neljas oli 17 protsendiga Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kelle toetus on võrreldes märtsiga kasvanud ühe protsendipunkti võrra.

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) toetas aprillis-mais kaheksa protsenti küsitletutest ehk kahe protsendipunkti võrra vähem kui märtsis. Ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus oli aprillis-mais kaheksa protsenti ehk märtsiga võrreldes oli langus üks protsendipunkt. Erakonda Eestimaa

Rohelised toetas aprillis-mais kolm protsenti küsitlusele vastanutest.

20 protsenti küsitletutest ei omanud erakondade osas eelistusi.

Tagasi üles