EKRE noortekogu Sinine Äratus hakkab looma salku ja valima laule

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

EKRE tõrvikurongkäik.

FOTO: EKRE / Facebook

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noortekogu Sinine Äratus mai keskele kavandatud koosoleku päevakorras on muu hulgas salkade loomine, töögruppide ja vastutusalade määramine ning laulude valimine.

Lisaks salkade loomisele, töögruppide määramisele ja laulude valimisele kavandavad ürituse korraldajad sotsiaalvõrgustikus Facebook oleva kuulutuse järgi arutada muljeid kongressist ja kütuseaktsiisi tõstmise vastasest meeleavaldusest ning planeerida üritusi.

«On aeg tulla kokku! Saame tuttavaks uute liikmetega, arutame noortekogu plaanide ning arengu üle,» seisab Sinise Äratuse Tallinna ringkonna juhi Rauno Siguri allkirjastatud kuulutuses.

Sigur ütles BNS-ile, et Sinine Äratus üritab luua «väikseid rakukesi enda organisatsioonis». «Näiteks Tallinnas on kavas luua linnaosasde kaupa noorteorganisatsiooni rakukesed ja me nimetame neid salkadeks,» lausus Sigur, eitades kavatsust moodustada löögirühmi.

Lisaks kavatseb EKRE noorteorganisatsioon arutada tööd pressiga ning luua töögrupi, kes hakkab Siguri sõnul tegelema «laulude, luuletuste ja kirjandusega, et noortekogu harida». «Ma saan aru teie huvist, aga tegelikult on selle taga head kavatsused,» sõnas Sigur.

Siguri sõnul plaanivad Sinise Äratuse liikmed valida umbes viis laulu, mida siis laulda. «Tahame valida umbes viis laulu, mida me hakkame koos laulma. Otsustame koos, millised laulud need võiksid olla, mis kellelegi meeldib ja hääletame,» lausus Sigur, nimetades esimese pähetuleva sobiva lauluna Gustav Ernesaksa «Mu isamaa on minu arm».

Tallinna kesklinna kohvikus Mosaiik peetavale koosolekule on teiste hulgas registreerunud ka riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonin aseesimees Jaak Madison, kes arutles paari aasta eest enda blogis koonduslaagrite positiivsete ja negatiivsete külgede üle.

Tagasi üles