Martin Helme teeb Jaak Madisonile ettepaneku riigikogu kohast loobuda
Oluliselt täiendatud kell 00.46! Vaata ERR.ee videot!

Jaak Madison

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme sõnas tänases ETV saates «Foorum», et palub homme fraktsiooni koosolekul viimasel ajal palju kõmu tekitanud erakonnakaaslasel Jaak Madisonil riigikogu kohast loobuda.

«Me arutasime seda teemat eile ja üleeile fraktsioonis ja tänase päeva jooksul on ilmnenud asju juurde,» vahendas ERR Uudised Helme sõnu.

Helme ütles: «On väga suur põhimõtteline vahe selles, kas erakonda rünnatakse ideoloogilisel pinnal, nagu rünnak päev peale valimisi, või on tegemist mõne erakonnaliikme ebaeetilise käitumisega.»

«Isiklikult olen äärmiselt nördinud ja pettunud ja saan empaatiliselt väga hästi aru kõikidest nendest meie toetajatest, kes tunnevad sama,» lausus Helme.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees lisas: «Kas ta seda teeb, see on muidugi iseküsimus. Kui ei tee, siis läheb asi esmaspäeval meie erakonna juhatusse arutelule, kus on ka mitmeid variante.»

Kui Madison peaks riigikogust lahkuma, pääseks tema asemel parlamenti Imre Mürk.

Martin Helme pöördumine erakonnakaaslaste poole Faceboookis:

Head erakonnakaaslased ja sõbrad,

Meie fraktsiooni liikme lähiminevikust on viimastel päevadel ilmsiks tulnud tõsiasju, mis seab löögi alla kogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna usaldusväärsuse. On vahe, kas meid rünnatakse poliitiliselt, nagu vahetult pärast valimisi, või on tegemist erakonna liikme ebaeetilise ja ebaseadusliku käitumisega.

Me ei saa juhtunule läbi sõrmede vaadata ja enesele sisendada, et see on vaid poliitiliste konkurentide ja meedia pahatahtlik rünnak.

Tõsi, Toompea on täis poliitikuid, kes on korda saatnud mitu korda tõsisemaid väär- ja kuritegusid ja tegutsevad poliitikas külma kõhuga edasi. Ent meie erakond on endale kehtestanud teised standardid. Meie erakonna poliitikud peavad olema rahvale eeskujuks. Andsime sellise lubaduse valimistel. Ainult seda hoides saame muuta Eesti poliitilist kultuuri. Asi ei ole mitte selles, et minul või kellelgi teisel oleks närvid üles öelnud ja me laseks emotsioonide pinnal meedial endale ette kirjutada midagi. Asi on selles, millise hinnangu me anname ebaeetilisele käitumisele ja kas me oma lubadust väärikalt käituda tegelikult ka täidame.

Me ei saa endale lubada, et ühe fraktsiooniliikme küsimusi tekitav minevik seab kahtluse alla kogu partei usaldusväärsuse. Ühtlasi on see parim viis päästa pideva meediapeksu alt ka Jaak ise, kuna võime kindlad olla, et teema ei vaibu Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu liikme puhul niipea, erakonna tavaliikme puhul kaob aga üleöö päevakorrast.

Sellest tulenevalt teen Jaak Madisonile ettepaneku taandada end riigikogust.

Teie

Martin

Taust:

Jaak Madison võttis mullu sügisel Tallinki laeva Baltic Queen infolauas töötades vastu laevast leitud iPhone’i, kuid ei andnud seda ettevõttele üle. Noormees pani telefoni mullu 24. oktoobril hoopis internetiportaalis müüki, ütles politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonijuht Tuuli Härson Postimehele.

Informatsioon telefonist jõudis esmalt veebikonstaablini, kui üks inimene andis teada, et müüakse ilmselt leitud telefoni. Politsei võttis Madisoniga ühendust ning ta andis telefoni ise politseile üle. Müügitehing ei jõudnud toimuda.

Politsei tagastab mobiiltelefoni laevaettevõttele.

Madison sai karistada väärteo korras, kuna selle aasta alguses jõustunud karistusseadustiku muudatuse järgi alustab politsei kriminaalmenetlust juhul, kui teoga tekitatud kahju on vähemalt 200 eurot. Eelmise aasta lõpuni oli see piir 64 eurot.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) nimekirjas riigikogusse valitud Jaak Madison andis üleeile parlamendi liikme ametivande.

Tagasi üles