Viimased päevad on jäänud e-valijakaardi tellimiseks

Riigikogu valimised

FOTO: Virumaa Teataja

Jäänud on veel neli päeva, et tellida e-posti aadressile valijakaart 1. märtsi riigikogu valimisteks.

Eilse seisuga oli elektroonilise valijakaardi tellinud üle 93 000 inimese. Viimane tähtpäev e-valijakaardi tellimiseks on 29. jaanuar.

Igal ID-kaardi kasutajal on olemas ka personaalne Eesti riigi poolt antud @eesti.ee lõpuga meiliaadress, mis on mõeldud riigi ja kodaniku vaheliseks ametlikuks suhtluskanaliks.

Elektroonilise ehk e-valijakaardi tellimiseks peab valija @eesti.ee meiliaadress olema suunatud inimese igapäevaselt kasutatavale meiliaadressile. Suunamise saab teha e-valijakaardi tellimise käigus.

E-valijakaardi tellimine võtab aega vaid mõne hetke ja selleks on vaja eesti.ee leheküljele ID-kaardi, mobiil-ID abil või internetipanga kaudu siseneda.

Hääletama minnes ei ole vaja valijakaarti kaasa võtta. Need, kes on e-valijakaardi tellinud juba varasemalt, ei pea seda uuesti tegema. Tellimus jääb kehtima ka kõikideks järgnevateks valimisteks.

Enne valimisi tuleks üle vaadata ka oma rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmed. Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 30. päeval enne valimisi.

Kehtivaid elukoha andmeid saab kontrollida riigiportaali aadressil. Juhul kui elukohaandmed on muutunud, saab seal samas esitada elektroonilise elukohateate oma uue aadressiga. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele kohapeal.

Valijate nimekiri riigikogu valimisteks koostatakse rahvastikuregistri andmete põhjal 30. jaanuari 2015 seisuga ning valijakaartide saatmist alustatakse 3. veebruarist. Riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil 2015. Eelhääletamine ja e-hääletamine algab 19. veebruaril.

Tagasi üles