Riisalo: konkurents on muutunud parempoolsete seas tihedaks

Tiit Riisalo

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär Tiit Riisalo ütles erakondade värsket populaarsusuuringut kommenteerides, et parempoolse ilmavaatega erakondade seas on konkurents muutunud tihedaks.

«Ma arvan, et eluterve konkurents poliitikaväljal on igati tervitatav, see lööb vere käima. Minul pole midagi selle vastu, kui pilt veidi värvilisem oleks,» ütles Riisalo Postimehele.

Riisalo sõnul ongi konservatiivse maailmavaate loomuses ongi, et soositakse paljusust.

Riisalo sõnul ei saa üheselt öelda, kas IRL, Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Vabaerakond konkureerivad samade valijate toetuse eest.

«Ega ma päris täpselt ei ole aru saanud, kus nad end klassikalisel paremskaalal positsioneerivad. Tänapäeval maailm teiseneb ja sellest tulenevalt klassikalised jaotused enam ei tööta,» sõnas Riisalo.

Ta möönis, et kindlasti on konkurents oluliselt tihedam parempoolses maailmavaates ja alalhoidlikku maailmavaadet hoidvate erakondade seas ning loogiline on, et see võib süüa IRLi toetust.

«Meie anname endast parima, teised annavad endast parima ja nii see tasakaal lõpuks paika loksub. Otsuse langetavad ikka valijad ja milline saab valimistulemus olema, ei ole mõtet täna spekuleerida,» ütles ta.

Postimehe tellitud ja TNS EMORi läbi viidud jaanuarikuine erakondade toetuse uuringu järgi on märkimisväärselt kasvanud kahe väikeerakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus. Vabaerakonda toetaks valimistel kaheksa ning EKREt viis protsenti valijaist. Kuu aega tagasi oli Vabaerakonna toetus üks ja EKRE toetus kaks protsenti.

Võrreldes detsembriga on kõige enam langenud Reformierakonna toetus – 32 protsendilt 25 protsendile. Samas on nad ikka esikoha säilitanud.

Sotside toetus on kukkunud 21 protsendilt 18 protsendile ning IRLi toetus 16 protsendilt 15 protsendile. Keskerakonna reiting on kukkunud 23 protsendilt 22 protsendile.

TNS Emor esitab erakondade toetuse nende vastajate põhjal, kel on erakondlik eelistus olemas. Neid inimesi, kes ei osanud eelistada ühtki parteid, oli jaanuaris 21 protsenti.

Erakondade populaarsusuuringu käigus küsitles uuringufirma 15.-21. jaanuarini 1605 valimisealist kodanikku, neist 446 kodudes ja 1163 interneti teel.

Tagasi üles