Valimiste koondnimekirja etteotsa pääsesid Rahva Ühtsuse Erakonna kandidaadid
Täiendatud kell 12.42!

Vabariigi valimiskomisjon registreeris täna riigikogu valimisteks nõuetekohaselt üles seatud kandidaadid ning selgitas liisuheitmisega välja nimekirjade ja üksikkandidaatide järjestuse koondnimekirjas, mille etteotsa pääsesid Rahva Ühtsuse Erakonna kandidaadid.

101st algavad registreerimisnumbrid anti ringkonnanimekirjade kaupa esmalt erakondade nimekirjades kandideerivatele kandidaatidele ja seejärel üksikkandidaatidele.

Liisuheitmise tulemusel said esimesena registreerimisnumbrid Rahva Ühtsuse Erakonna kandidaadid. Neile järgnesid kandidaadid Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Reformierakonnast, Isamaa ja Res Publica Liidust, Eestimaa Rohelistest, Ühendatud Vasakparteist, Vabaerakonnast, Keskerakonnast, Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast ja Iseseisvusparteist. Pärast registreerimist on kandidaatidel kolme päeva jooksul õigus kandideerimisest loobuda.

Täisnimekirja ehk 125 kandidaadiga osaleb riigikogu valimistel kuus erakonda: Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Keskerakond, Konservatiivne Rahvaerakond ja Vabaerakond. Eestimaa Rohelised on valimisteks välja pannud 40, Rahva Ühtsuse Erakond 36, Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 25 ja Iseseisvuspartei 12 kandidaati. Ainsa erakonnana jääb riigikogu valimistelt seekord kõrvale Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu.

Lisaks kümnele erakonnale osaleb valimistel 11 üksikkandidaati: Ilmar Ibragimov, Jaak Vackermann, Greete Reinson, Marek Ranne, Henn Leetna, Urmo Karusoo, Svetlana Ivnitskaja, Maarika Pähklemäe, Tarmo Porroson, Ege Hirv ja Heli Koit. Kandideerida soovisid ka Meelis Kaldalu ja Toomas Torb, kuid kuna nad ei tasunud tähtajaks kautsjonit, jättis valimiskomisjon nad üksikkandidaadiks registreerimata.

Eelmistel, 2011. aasta valimistel osales üheksa erakonda ja 32 üksikkandidaati. Reformierakond sai toona riigikogus 33, Keskerakond 26, Isamaa ja Res Publica Liit 23 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond 19 kohta.

Tänavused riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil. Nädal aega kestev eel- ja e-hääletamine algab 19. veebruaril.

Tagasi üles
Back