Valimisteks on end üles seadnud viis üksikkandidaati
Vaata graafikust, kuidas on kandidaatide arv muutunud!

Üks neist, kes püüab taas kord üksikandidaadina parlamenti pääseda, on Svetlana Ivnitskaja.

FOTO: Ekraanitõmmis ERR-i videost

Vabariigi valimiskomisjonile esitas täna kandideerimisdokumendid Svetlana Ivnitskaja, kes soovib kandideerida riigikogu valimistel üksikkandidaadina Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna valimisringkonnas.

Ivnitskaja kandideeris samas valimisringkonnas ka 2007. ja 2011. aasta riigikogu valimistel, kus ta kogus vastavalt 27 ja 16 häält. Mullustel Euroopa Parlamendi valimistel pälvis ta 167 valija toetuse.

Märtsis toimuvateks riigikogu valimisteks on end juba varem üles seadnud neli üksikkandidaati: Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas kandideeriv Henn Leetna, Tartus kandideeriv Urmo Karusoo, Harju- ja Raplamaal kandideeriv Jaak Vackermann ning Marek Ranne, kes tahab valimistel osaleda Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonnas.

Erakondadest on 125 kandidaadiga valimisnimekirjad esitanud Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit ja Konservatiivne Rahvaerakond. Kandidaatide registreerimiseks esitamine lõpeb homme õhtul.

Enne registreerimiseks esitamist peavad nii üksikkandidaadid kui erakonnad kandma rahandusministeeriumi arvele kautsjoni, mis seekord on iga kandidaadi kohta 355 eurot.

Riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil. Eelmistel, 2011. aasta valimistel osales üheksa erakonda ja 32 üksikkandidaati. Reformierakond sai toona riigikogus 33, Keskerakond 26, Isamaa ja Res Publica Liit 23 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond 19 kohta.

Tagasi üles