Vaata ja võrdle, kelle poolt saad oma kodukohas hääletada

FOTO: Toomas Huik

Vabariigi valimiskomisjon registreeris täna riigikogu valimisteks nõuetekohaselt üles seatud kandidaadid ning selgitas liisuheitmisega välja nimekirjade ja üksikkandidaatide järjestuse.

Kokku võtab riigikogu valimistest osa 10 erakonda ja 11 üksikkandidaati. Täisnimekirja ehk 125 kandidaadiga osalevad valimistel Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Keskerakond, Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Vabaerakond. Eestimaa Rohelised on valimisteks välja pannud 40, Rahva Ühtsuse Erakond 36, Eestimaa Ühendatud Vasakpartei 25 ja Iseseisvuspartei 12 kandidaati. Ainsa erakonnana jääb riigikogu valimistelt seekord kõrvale Eesti Vabaduspartei – Põllumeeste Kogu.

Eelmistel, 2011. aasta valimistel osales üheksa erakonda ja 32 üksikkandidaati. Reformierakond sai toona riigikogus 33, Keskerakond 26, IRL 23 ja SDE 19 kohta.

Tänavused riigikogu valimised toimuvad 1. märtsil. Nädal aega kestev eel- ja e-hääletamine algab 19. veebruaril.

1. HAABERSTI, KRISTIINE JA PÕHJA-TALLINN 
(9 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Urmas EspenbergKristen MichalKen-Marti Vaher
Nele ValgepeaHeidy PurgaLiisa-Ly Pakosta
Taivo PõrkRemo HolsmerTarmo Kruusimäe
Nikolai JakobišviliVilja Savisaar-ToomastMaksim Rogalski
Riho RausmaTiina Lokk-TrambergDiana Ingerainen
Marika IstahlAnts LeemetsImre Rammul
Annika SootsTatjana MuravjovaTiia Sihver
Aleksander TšernikovKarin PärtelAvo Üprus
Urmas SiemerLiina HermakülaTiit Meren
Rein PikaAndres AroHenrik Aavik
Maret JõgiGerol SilkinTiit Riisalo
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Neeme KuningasMihhail KõlvartEiki Nestor
Külliki KübarseppViktor VassiljevMarianne Mikko
Ants MillerKalev KalloAleksei Turovski
Lii RamjalgLauri LaasiJaak Juske
Tõnu TeeveerKarin TammemägiSirje Keevallik
Ivika PuustAndrei NovikovMaris Sild
Georg KirsbergMarek JürgensonSandra Kamilova
Peeter KõluvereIrina AntonjukRaiko Puustusmaa
Magomed MurtuzalievEnno TammTiia Tiik
Kuido MeritsAnton StalnuhhinHeinart Puhkim
Jaanus PaasojaMärt SultsKatrin Saks
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Veronika IsbergOlev-Andres TinnVictor Polyakoff
Vadim ŠaptšenkoAndrei GudimDiana Vinogradova
Aimar JukkumEero UustaluAda Leist
 Raivo JuurakJekaterina Kravtsova
 Piret Käige 
 Mihkel Veskimägi 
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaat 
Raivo OrgusaarSvetlana Ivnitskaja 
   
   
2. KESKLINN, LASNAMÄE JA PIRITA 
(12 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Mare LiigerKeit Pentus-RosimannusViktoria Ladõnskaja
Kairet GrassmannArto AasSven Sester
Orhan OktainNikolai NovosjolovErki Nool
Gunnar StahlUrmas SutropHendrik Agur
Toomas RullÜlle RajasaluRiina Solman
Veiko ValgepeaImre SooäärKalev Vapper
Raul ÖpikKalev KallemetsLagle Parek
Riho NüüdIvi EenmaaPriidu Pärna
Olev PiirEve PärnasteReet Trei
Rein TölpGeorg AherMadis Päts
Alar EhalaOlga AšihminaLinda Eichler
Juhan KobinToomas ViksIllimar Leppik von Wirén
Triin van DoorslaarKalev KukkSülvi Sarapuu
Veiko KrassTaavi ToppiJuku-Kalle Raid
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Andres HerkelEdgar SavisaarAndres Anvelt
Jevgeni KrištafovitšOlga IvanovaBarbi Pilvre
Monika HaukanõmmToomas VitsutJelena Poverina-Tšernõh
Maris MeristeElena GlebovaVadim Belobrovtsev
Raivo OlmetKalle KlandorfAndra Veidemann
Margus MaidlaTaavi AasOtt Pärna
Jaanus LukaTarmo KriisToomas Alatalu
Aleksander DormidontovAini HärmSiim Tuisk
Alar MaasTõnis MölderReet Laja
Jaan RiisMaria JuferevaJevgenia Kirilova
Aldo VainoJuri DanilovTiiu Kuurme
Kulno KeskülaHelen Lausma-SaarReigo Kimmel
Holger PeelNelli PrivalovaKarl-Martin Sinijärv
Heldur-Valdek SeederMihhail KorbAndrei Hvostov
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Aleksandr ApolinskyAleksander LaaneValev Kald
Beatrice FeniceDarja VorontsovaVladimir Krutšinin
Marita PitkKüllike ReimaaAleksei Davõdov
Kerli GreenSerge Tjurin 
 Evald Langebraun 
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaadid 
Lauri LiikaneIlmar Ibragimov 
 Greete Reinson 
 Henn Leetna 
 Maarika Pähklemäe 
   
   
3. MUSTAMÄE JA NÕMME  
(8 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Martin HelmeUrmas PaetUrmas Reinsalu
Andrus LeberechtMaris LauriSiim Kiisler
Kaarel Jaak RoosaareEerik-Niiles KrossMart Nutt
Wesse AllikMartin KukkEvelin Samuel
Margus ReemetsPaul-Eerik RummoUrmas Mardi
Edgar ViigimäeKaido KaabermaAndres Öpik
Piia PaemurruJoonas VäntoAndres Ergma
Jaak VimmJoel JesseJaak Uudmäe
Ivo RatasEero MerilindTiit Papp
Kalju MätikÕnne PillakMadis Kübar
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Ain LutseppArvo SarapuuRainer Vakra
Sergei MetlevMerike MartinsonMart Meri
Anne HansbergErki SavisaarOlga Sõtnik
Tõnu PloompuuRein RatasLauri Laats
Tarmo KaldmaHelle KaldaKadi Pärnits
Taavi SimsonTiit TerikAnto Liivat
Margus JaagoMargarita TšernogorovaKülli Urb
Eda HeinlaIrina EmbrichJaak Kangilaski
Jaan UustaluEduard TomanGerd Tarand
Ülo MattheusIgor KravtšenkoSilver Meikar
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Jane SnaithTõnu TrubetskyVladimir Drozdov
Andrea GreenMaigi KäigeSvetlana Moskvina
Mario MärtsonAnne Artus 
 Mikk Paris 
 Allan Talu 
   
Iseseisvuspartei  
Merle Otsmaa  
   
   
4. HARJU- JA RAPLAMAA  
(14 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Henn PõlluaasTaavi RõivasJuhan Parts
Siim PohlakLaine RandjärvMarko Mihkelson
Mart JärvikKalle PallingAndrus Saare
Paul PuustusmaaYoko AlenderTiina Kangro
Jüri DerkunAivar SõerdAivar Riisalu
Rene KokkKalev LilloLauri Vahtre
Kai RimmelTõnis KõivMari-Ann Kelam
Heino LõivekeAndre SeppKaupo Rätsepp
Lauri LasimerEnno FelsAndres Laisk
Veiko VärkMart VõrklaevKadri Tillemann
Olavi TuttAndrus UmbojaTiit Leier
Olav KruusAnneliis KõivJan Trei
Toivo KirtsiMadis MillingPriit Põldmäe
Anett LeoskAin TäpsiAndres Kaarmann
Taavi TapuEna SoodlaReet Roos
Maido PajoVladas RadvilaviciusToomas Tõniste
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Artur TalvikJüri RatasSven Mikser
Alar MutliKerstin-Oudekki LooneUrve Palo
Tiia VälkVärner LootsmannKarel Rüütli
Aimar AltosaarVladimir VelmanLiisa Oviir
Aivar KoitlaRene ToomseTiit Tammsaar
Katrin MesilaneJüri VõigemastMailis Alt
Priit KärsnaVladimir ArhipovRaivo Uukkivi
Liisa OjanguOleg TšubarovStanislav Tšerepanov
Veiko HerodesAgo KokserAstrid Ojasoon
Ülle LennukNatalia MalleusTõnis Blank
Mart MutsoPeeter RebaneEve Kislov
Loit JõekaldaMeelis PaiMadis Roodla
Urmas KristalIndrek UuemaaAnne Leht
Egge Kulbok-LattikVäino SassiMati Õunloo
Mati SarevetOliver LiidemannEvely Purre
Vahur HermVello JõgisooHardi Volmer
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Raimo KäguValdur LahtveeGeorgi Bõstrov
Andrei ŠaršovAndres MeesakJevgeni Golovatš
Raivo AlgurIvar SooneHeino Rüütel
Taavi KeedusJoonas LaksAleksandr Pauri
Silja TrisbergAin KabalMadis Tänavsuu
 Kalju Valdmann 
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaadid 
Vello LeitoJaak Vackermann 
 Ege Hirv 
   
   
5. HIIU-, LÄÄNE- JA SAAREMAA 
(6 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Helle-Moonika HelmeUrve TiidusRaivo Aeg
Hardi RehkaltKalle LaanetTõnis Palts
Urmas SelirandLauri LuikMerle Mäesalu
Elvo LeppmaaTarmo MändKaido Kaasik
Rein MerilaKairi UustulndGeorg Linkov
Meelis MalkUrmas SuklesRaimond Lunev
Aivar RohilaidKoit KelderAlar Schönberg
Piret KolloInnar MäesaluToomas Takkis
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Andres AmmasEnn EesmaaHannes Hanso
Enn MeriJaanus KarilaidNeeme Suur
Mikko NõukasJanne NurmikKalev Kotkas
Jüri LemberAndres KampmannVeeve Kaasik
Arles TaalAnts VahtrasJaanus Sahk
Olev VaherMart MäekerReili Rand
Jaan LaatsHarald TõruArno Peksar
Rinno LigeJüri KuuskemaaRaimu Aardam
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Kaie JaanisteKristen KannikInna Kald
Aleks SaarnakAleksei Lotman 
   
Iseseisvuspartei  
Olev Ait  
   
   
6. LÄÄNE-VIRUMAA  
(5 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Anti PoolametsValdo RandpereMarko Pomerants
Are SaarneSigne KiviEinar Vallbaum
Aigar PõderMarko TormMihkel Juhkami
Uno TrummToomas VarekHelle Noorväli
Arno PikhofLeo AadelAin Suurkaev
Kristjan SiimsonKaido VeskiHannes Mets
Kalmer KalausIndrek KeskülaTauno Toompuu
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Emil RutikuSiret KotkaRannar Vassiljev
Elmu KoppelmannToomas VäinasteKairit Pihlak
Rein KotšinAndres JaadlaEerik Lumiste
Marika TaliJelena FjodorovaEne Augasmägi
Kristo KrummJaanus MutliPaul Lettens
Veana HeinmetsAndres SõberGarri Raagmaa
Heiki HallikUrmas TammMaimu Berg
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Kristiina OjulandAgu KivimägiTõnu Veeremaa
Allan JaakusReigo Lehtla 
Õnnela Raudsepp  
   
Iseseisvuspartei  
Toomas Tamm  
   
   
7. IDA-VIRUMAA  
(7 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Arno KoduDeniss BoroditšAnvar Samost
Mari-Liis LillemetsToivo AsmerKaja Kreisman
Kai IrdRein AidmaAnts Pauls
Ksenia VõhmaAivar SurvaJanek Raik
Mart KalausAivar SaarelaRisto Lindeberg
Lauri ÕunAime KeisAivo Tamm
Lauri KarpTiit KuusmikArtur Põld
Piret JanisEnno VinniTauno Võhmar 
Tanel LiivaAin SeppikTunne Kelam
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Peeter KaptenYana ToomJevgeni Ossinovski
Inna RoseMihhail StalnuhhinEtti Kagarov
Jüri SooneValeri KorbJaak Allik
Tamara LuigasEldar EfendijevEduard Odinets
Olav KivirandTarmo TammisteInna Nazarova
Ehven TsybulenkoEevi PaasmäeKristina Kallas
Yury GordeevDmitri DmitrijevGenadi Afanassjev
Eino MurusteRiho KutsarAnts Kutti
Avo BlankinMartin RepinskiToomas Nõmmiste
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Evelyn DanilovAleksander PototskiViktor Malõgin
Arnold PersidskiAllan Selin 
Ljubov Dorošenko  
   
Iseseisvuspartei  
Hele Kängsepp  
   
   
8. JÄRVA- JA VILJANDIMAA  
(7 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Jaak MadisonJürgen LigiHelir-Valdor Seeder
Rein SuurkaskKalle JentsKaia Iva
Marve PiipJohannes KertTiina Oraste
Enn SarvPeep AruAndo Kiviberg
Tarmo HintsKristjan KõljalgPriit Värk
Raivo AsukülaMadis TimpsonEne Saar
Timo Kalaus Lembit Kruuse
Gustav SiniväliRait PihelgasMarko Tiitus
Helgi LiikTõnu JuulKalju Kertsmik
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Mati IlissonMailis RepsHelmen Kütt
Arlet PalmistePriit ToobalJaanus Marrandi
Ain OstraKersti SarapuuÜlle Lumi
Ilme LastHelmut HallemaaAlo Aasma
Väino RajanguRaivo MatsinaRandel Länts
Margus SardisHannes MännikArto Saar
Olev RahnuAre RiistanErich Palm
Evi KirschfeldtÜlle LeesmaaKaupo Känd
Mats ÕunMait MaltisLiina Raud
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Pavo RaudseppErno IlsenEduard Tanvel
Ramo PenerAin Kuningas 
Ott Kukk  
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaat 
Jaanus KruusmaaHeli Koit 
   
   
9. JÕGEVA- JA TARTUMAA  
(8 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Malle PärnUrmas KruuseJaak Aaviksoo
Raivo PõldaruIgor GräzinAivar Kokk
Kristian SuveMati RaidmaElle Kull
Tiit RosinTerje TreiAndres Arrak
Mati KöhlerReno LaidreAnti Orav
Olev TederViktor SvjatõševToivo Peets
Kai TennosaarToomas JärveojaJoel Luhamets
Timo AviKalmer LainRain Sangernebo
Maret RätsepKaisa EdenbergAare Anderson
Margi AviRaivo VadiMihkel Kübar
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Märt MeesakMarika Tuus-LaulJaan Õunapuu
Elo LutseppUrbo VaarmannTanel Talve
Tauno KurePeeter ErnitsJüri Morozov
Madis AviPeeter VõsaPriit Lomp
Katrin HaukAare OlgoTriin Pärsim
Valeria KaljuorgMax KaurKairi Kell
Heino KaljurandAndres VäänJaan Aiaots
Raik-Hiio MikelsaarAndres RaidMeelis Karro
Agu RilloKalle MihkelsAsso Nettan
Märt LäänemetsAleksandr ŠirokovJaan Sõrra
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Tõnu KaljaRasmus LahtveeSergei Sumin
 Arvo KuivMarijam Rannak
  Aleksandr Širokov
   
Iseseisvuspartei  
Toivo Õunapuu  
   
   
10. TARTU LINN  
(8 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Imre MürkAnts LaaneotsMargus Tsahkna
Kalev EssensonAnne SullingPeeter Laurson
Merike LillenbergUrmas KlaasKalle Muuli
Ruuben KaalepRait MarusteAnneli Kannus
Indrek KaldaMargus HansonMihhail Lotman
Toivo SuurojaMihkel LeesJüri Kõre
Aili TuhkanenMartin ParmasPiret Orav
Tiina PärnpuuTriin Anette KaasikKarl Kull
Indrek SärgHelmer JõgiTõnu Lehtsaar
Randon VärsiValvo SemilarskiEne Ergma
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Krista AruAadu MustMihkel Raud
Jüri AdamsMarina RiisaluHeljo Pikhof
Peeter VolkonskiNikolai PõdramägiToomas Jürgenstein
Piret TartoArtjom SuvorovKadri Leetmaa
Hannes KlaasNatalja TrošinaGea Kangilaski
Heiki KripsIgor AbarenkovTõnu Ints
Urmet KülaotsDiana KlasHenri Kaselo
Arvo PäikeRain SuursaarTiina Merkuljeva
Laili JõgiaasKätlin TakisJarno Laur
Kalle PiltVladimir ŠokmanKajar Lember
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Silver KuusikMarko KaasikViivi-Helbe Peljuhhovska
Merlin AbediMart JüssiAndres Laidvee
Aulis FischerPriit Truusalu 
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaat 
Veiko RämmelUrmo Karusoo 
   
   
11. VÕRU-, VALGA- JA PÕLVAMAA 
(9 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Uno KaskpeitHanno PevkurMaire Aunaste
Merry AartLiina KersnaPriit Sibul
Arno SildMeelis MälbergÜlo Tulik
Ants TaulMargus LepikUlla Preeden
Artur KaraskAivar RosenbergArne Tilk
Endel-Haljand SusiAndrus SeemeKurmet Müürsepp
Martti KirotajaAgu KabritsMarek Mekk
Riina SabaliskPeeter SibulKalle Vister
Veevi HõrakJüri KaverJaak Pächter
Aivar MesikäppAnti HaugasSirle Rosenfeldt
Vaino RaubaLiivi MaranIgor Taro
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Kaul NurmHeimar LenkIvari Padar
Merle JäägerAnneli OttSirje Tobreluts
Kalle KaljusteTarmo TammRein Randver
Ivo PillJanika UsinKalvi Kõva
Kaie HerkelAlar NäämeRaul Kudre
Urmas HeinasteEve SalundiTarmo Tamm
Eduard KassinAndre LaineSilja Suija
Tanel ValkLiis Tappo-TreialRein Järvelill
Silver SaarvaToivo TootsenKalev Härk
Valev ElerandHeidy TammeSixten Sild
Urmas OttToomas PaurInara Luigas
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Piret HaljendAgo SamosonNiina Netšajeva
Jaak MetsaluZoja Mellov 
Juhan LiivArvi Matvei 
   
IseseisvusparteiÜksikkandidaadid 
Argo MõttusMarek Ranne 
 Tarmo Porroson 
   
   
12. PÄRNUMAA  
(8 mandaati)  
   
EKREReformierakondIRL
Mart HelmeToomas KivimägiAnnely Akkermann
Heldur PaulsonJüri JaansonAndres Metsoja
Helle KullerkuppVäino LindeRein Kilk
Käde KalameesVäino HallikmägiTiit Matsulevitš
Andrus LelovMeeli PärnaMeelis Kukk
Mati LeholaRiido VillupKrista Nõmm
Heiki MerirandMaarja KõrvLauri Luur
Iivi KallasteKalev PäitGeorg Männik
Tiina ToomjõeCarmen IllakMari Suurväli
Tiina EspenbergKristjan Heamäe Trivimi Velliste
   
VabaerakondKeskerakondSDE
Jüri SaarKadri SimsonIndrek Saar
Kadri JäätmaMarko ŠorinTatjana Jaanson
Elmo JoaHillar TalvikAet Maatee
Ants ErmRiho AlliksooMark Soosaar
Heli KünnapasKalle SongMercedes Merimaa
Johannes KassSvetlana TšipurinaValter Parve
Enn RähnAvo KeelPriit Ruut
Hillar VaikAnts LopsikKalev Kaljuste
Rein PrinsAnne BetkerAndres Hirvela
Jaanus OjanguArgo MengelKadri-Aija Viik
   
Rahva Ühtsuse ErakondEestimaa RohelisedÜhendatud Vasakpartei
Andrus SoopaluMart SaarsoGennadi Vereštšagin
Andres LainelaOve Varik 
   
Iseseisvuspartei  
Peeter Paemurru  
Tagasi üles