Tänasel Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogul kinnitati IRLi nimekirjad riigikogu valimisteks ning tutvustati erakonna programmi ja esinumbreid.
IRL avalikustas esimesena täieliku valimisnimekirja
IRLi nimekirja on uutest tulijatest lisandunud ajakirjanikud Viktoria Ladõnskaja, Kalle Muuli, saatejuht Maire Aunaste, venekeelse «Aktuaalse kaamera» endine uudisteankur Maksim Rogalski ning ajakirjanik ja muusik Evelin Samuel. Samuti liitusid nimekirjaga politsei ja kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg, majandusekspert Andres Arrak ning pikaaegne riigikogu liige Aivar Riisalu. Lisaks kandideerivad IRLi nimekirjas puuetega inimeste ja omastehooldajate esindajad eesotsas ajakirjanik Tiina Kangro ja Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liikme Tiia Sihveriga.
IRLil on neli esinumbrit (Anvar Samost, Maire Aunaste, Viktoria Ladõnskaja ja Raivo Aeg), kes ei ole varem riigikogu valimistel kandideerinud. Kolme ringkonna esinumbriteks on naised – Maire Aunaste, Viktoria Ladõnskaja ja Annely Akkermann.
IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts kandideerib Harju- ja Raplamaal.
IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on tegemist erakonna läbi aegade tugevaima nimekirjaga, kust leiab nii kogenud poliitikuid, omavalitsusjuhte, mitmeid eksperte ja uusi tulijaid.
Nr 1 Haabersti-Kristiine-Põhja-Tallinn
Ken-Marti Vaher
Liisa-Ly Pakosta
Tarmo Kruusimäe
Maksim Rogalski
Diana Ingerainen
Imre Rammul
Tiia Sihver
Avo Üprus
Tiit Meren
Henrik Aavik
Tiit Riisalo
Nr 2 Kesklinn-Lasnamäe-Pirita
Viktoria Ladõnskaja
Sven Sester
Erki Nool
Hendrik Agur
Riina Solman
Kalev Vapper
Lagle Parek
Priidu Pärna
Reet Trei
Madis Päts
Linda Eichler
Illimar von Wiren
Sülvi Sarapuu
Juku-Kalle Raid
Nr 3 Mustamäe-Nõmme
Urmas Reinsalu
Siim Kiisler
Mart Nutt
Evelin Samuel
Urmas Mardi
Andres Öpik
Andres Ergma
Jaak Uudmäe
Tiit Papp
Madis Kübar
Nr 4 Harju-Raplamaa
Juhan Parts
Marko Mihkelson
Andrus Saare
Tiina Kangro
Aivar Riisalu
Lauri Vahtre
Mari-Ann Kelam
Kaupo Rätsepp
Andres Laisk
Kadri Tillemann
Tiit Leier
Jan Trei
Priit Põldmäe
Andres Kaarmann
Reet Roos
Toomas Tõniste
Nr 5 Saare-Lääne-Hiiumaa
Raivo Aeg
Tõnis Palts
Merle Mäesalu
Kaido Kaasik
Georg Linkov
Raimond Lunev
Alar Schönberg
Toomas Takkis
Nr 6 Lääne-Virumaa
Marko Pomerants
Einar Vallbaum
Mihkel Juhkami
Helle Noorväli
Ain Suurkaev
Hannes Mets
Tauno Toompuu
Nr 7 Ida-Virumaa
Anvar Samost
Kaja Kreisman
Andres Noormägi
Ants Pauls
Janek Raik
Risto Lindeberg
Aivo Tamm
Artur Põld
Tunne Kelam
Nr 8 Järva-Viljandimaa
Helir-Valdor Seeder
Kaia Iva
Tiina Oraste
Ando Kiviberg
Priit Värk
Ene Saar
Lembit Kruuse
Marko Tiitus
Kalju Kertsmik
Nr 9 Jõgeva-Tartumaa
Jaak Aaviksoo
Aivar Kokk
Elle Kull
Andres Arrak
Anti Orav
Toivo Peets
Joel Luhamets
Rain Sangernebo
Aare Anderson
Mihkel Kübar
Nr 10 Tartu linn
Margus Tsahkna
Peeter Laurson
Kalle Muuli
Anneli Kannus
Mihhail Lotman
Jüri Kõre
Piret Orav
Karl Kull
Tõnu Lehtsaar
Ene Ergma
Nr 11 Põlva-Valga-Võrumaa
Maire Aunaste
Priit Sibul
Ülo Tulik
Ulla Preeden
Arne Tilk
Kaul Nurm
Kurmet Müürsepp
Marek Mekk
Kalle Vister
Nr 12 Pärnumaa
Annely Akkermann
Andres Metsoja
Rein Kilk
Tiit Matsulevitš
Meelis Kukk
Krista Nõmm
Lauri Luur
Georg Männik
Trivimi Velliste
Üldnimekiri
Nimekirjas on kokku kolm kinnitamata kohta (119 - RK11; 121 - RK11; 122 - RK12), mille osas saab erakonna eestseisus teha enda ettepanekuid kuni valimisnimekirjade üleandmiseni.
1 | Juhan Parts |
2 | Urmas Reinsalu |
3 | Helir-Valdor Seeder |
4 | Jaak Aaviksoo |
5 | Maire Aunaste |
6 | Sven Sester |
7 | Ken-Marti Vaher |
8 | Siim Valmar Kiisler |
9 | Priit Sibul |
10 | Kaia Iva |
11 | Marko Mihkelson |
12 | Anvar Samost |
13 | Aivar Kokk |
14 | Andres Metsoja |
15 | Mart Nutt |
16 | Tõnis Palts |
17 | Toomas Tõniste |
18 | Peeter Laurson |
19 | Lauri Vahtre |
20 | Tiit Riisalo |
21 | Erki Nool |
22 | Tarmo Kruusimäe |
23 | Liisa-Ly Pakosta |
24 | Andrus Saare |
25 | Aivar Riisalu |
26 | Marko Pomerants |
27 | Madis Kübar |
28 | Mari-Ann Kelam |
29 | Juku-Kalle Raid |
30 | Toivo Peets |
31 | Margus Tsahkna |
32 | Kaja Kreisman |
33 | Maksim Rogalski |
34 | Kalev Vapper |
35 | Viktoria Ladõnskaja |
36 | Raivo Aeg |
37 | Mihkel Kübar |
38 | Ulla Preeden |
39 | Kaido Kaasik |
40 | Merle Mäesalu |
41 | Kalle Muuli |
42 | Evelin Samuel |
43 | Lembit Kruuse |
44 | Tiina Oraste |
45 | Anti Orav |
46 | Kaupo Rätsepp |
47 | Mihkel Juhkami |
48 | Riina Solman |
49 | Diana Ingerainen |
50 | Linda Eichler |
51 | Annely Akkermann |
52 | Mihhail Lotman |
53 | Imre Rammul |
54 | Hendrik Agur |
55 | Urmas Mardi |
56 | Tiina Kangro |
57 | Georg Linkov |
58 | Einar Vallbaum |
59 | Andres Noormägi |
60 | Ando Kiviberg |
61 | Elle Kull |
62 | Anneli Kannus |
63 | Ülo Tulik |
64 | Rein Kilk |
65 | Tiia Sihver |
66 | Lagle Parek |
67 | Andres Öpik |
68 | Andres Laisk |
69 | Raimond Lunev |
70 | Helle Noorväli |
71 | Ants Pauls |
72 | Priit Värk |
73 | Andres Arrak |
74 | Jüri Kõre |
75 | Arne Tilk |
76 | Tiit Matsulevitš |
77 | Avo Üprus |
78 | Priidu Pärna |
79 | Andres Ergma |
80 | Kadri Tillemann |
81 | Alar Schönberg |
82 | Ain Suurkaev |
83 | Janek Raik |
84 | Ene Saar |
85 | Joel Luhamets |
86 | Piret Orav |
87 | Kaul Nurm |
88 | Meelis Kukk |
89 | Tiit Meren |
90 | Reet Trei |
91 | Jaak Uudmäe |
92 | Tiit Leier |
93 | Toomas Takkis |
94 | Hannes Mets |
95 | Risto Lindeberg |
96 | Marko Tiitus |
97 | Rain Sangernebo |
98 | Karl Kull |
99 | Kurmet Müürsepp |
100 | Krista Nõmm |
101 | Henrik Aavik |
102 | Madis Päts |
103 | Tiit Papp |
104 | Jan Trei |
105 | Tauno Toompuu |
106 | Aivo Tamm |
107 | Kalju Kertsmik |
108 | Aare Anderson |
109 | Tõnu Lehtsaar |
110 | Marek Mekk |
111 | Lauri Luur |
112 | Illimar Lepik von Wiren |
113 | Priit Põldmäe |
114 | Artur Põld |
115 | Kalle Vister |
116 | Georg Männik |
117 | Sülvi Sarapuu |
118 | Andres Kaarmann |
120 | Trivimi Velliste |
123 | Reet Roos |
124 | Tunne Kelam |
125 | Ene Ergma |