IRL avalikustas esimesena täieliku valimisnimekirja
Vaata, kes sinu ringkonnas kandideerivad!

Tänasel Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogul kinnitati IRLi nimekirjad riigikogu valimisteks ning tutvustati erakonna programmi ja esinumbreid.

IRLi nimekirja on uutest tulijatest lisandunud ajakirjanikud Viktoria Ladõnskaja, Kalle Muuli, saatejuht Maire Aunaste, venekeelse «Aktuaalse kaamera» endine uudisteankur Maksim Rogalski ning ajakirjanik ja muusik Evelin Samuel. Samuti liitusid nimekirjaga politsei ja kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg, majandusekspert Andres Arrak ning pikaaegne riigikogu liige Aivar Riisalu. Lisaks kandideerivad IRLi nimekirjas puuetega inimeste ja omastehooldajate esindajad eesotsas ajakirjanik Tiina Kangro ja Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liikme Tiia Sihveriga.

IRLil on neli esinumbrit (Anvar Samost, Maire Aunaste, Viktoria Ladõnskaja ja Raivo Aeg), kes ei ole varem riigikogu valimistel kandideerinud. Kolme ringkonna esinumbriteks on naised – Maire Aunaste, Viktoria Ladõnskaja ja Annely Akkermann.

IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts kandideerib Harju- ja Raplamaal.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on tegemist erakonna läbi aegade tugevaima nimekirjaga, kust leiab nii kogenud poliitikuid, omavalitsusjuhte, mitmeid eksperte ja uusi tulijaid.

IRLi riigikogu kandidaadid.

FOTO: Isamaa ja Res Publica Liit

 Nr 1 Haabersti-Kristiine-Põhja-Tallinn

Ken-Marti Vaher

Liisa-Ly Pakosta

Tarmo Kruusimäe

Maksim Rogalski

Diana Ingerainen

Imre Rammul

Tiia Sihver

Avo Üprus

Tiit Meren

Henrik Aavik

Tiit Riisalo

Nr 2 Kesklinn-Lasnamäe-Pirita

Viktoria Ladõnskaja

Sven Sester

Erki Nool

Hendrik Agur

Riina Solman

Kalev Vapper

Lagle Parek

Priidu Pärna

Reet Trei

Madis Päts

Linda Eichler

Illimar von Wiren

Sülvi Sarapuu

Juku-Kalle Raid

Nr 3 Mustamäe-Nõmme

Urmas Reinsalu

Siim Kiisler

Mart Nutt

Evelin Samuel

Urmas Mardi

Andres Öpik

Andres Ergma

Jaak Uudmäe

Tiit Papp

Madis Kübar

Nr 4 Harju-Raplamaa

Juhan Parts

Marko Mihkelson

Andrus Saare

Tiina Kangro

Aivar Riisalu

Lauri Vahtre

Mari-Ann Kelam

Kaupo Rätsepp

Andres Laisk

Kadri Tillemann

Tiit Leier

Jan Trei

Priit Põldmäe

Andres Kaarmann

Reet Roos

Toomas Tõniste

Nr 5 Saare-Lääne-Hiiumaa

Raivo Aeg

Tõnis Palts

Merle Mäesalu

Kaido Kaasik

Georg Linkov

Raimond Lunev

Alar Schönberg

Toomas Takkis

Nr 6 Lääne-Virumaa

Marko Pomerants

Einar Vallbaum

Mihkel Juhkami

Helle Noorväli

Ain Suurkaev

Hannes Mets

Tauno Toompuu

Nr 7 Ida-Virumaa

Anvar Samost

Kaja Kreisman

Andres Noormägi

Ants Pauls

Janek Raik

Risto Lindeberg

Aivo Tamm

Artur Põld

Tunne Kelam

Nr 8 Järva-Viljandimaa

Helir-Valdor Seeder

Kaia Iva

Tiina Oraste

Ando Kiviberg

Priit Värk

Ene Saar

Lembit Kruuse

Marko Tiitus

Kalju Kertsmik

Nr 9 Jõgeva-Tartumaa

Jaak Aaviksoo

Aivar Kokk

Elle Kull

Andres Arrak

Anti Orav

Toivo Peets

Joel Luhamets

Rain Sangernebo

Aare Anderson

Mihkel Kübar

Nr 10 Tartu linn

Margus Tsahkna

Peeter Laurson

Kalle Muuli

Anneli Kannus

Mihhail Lotman

Jüri Kõre

Piret Orav

Karl Kull

Tõnu Lehtsaar

Ene Ergma

Nr 11 Põlva-Valga-Võrumaa

Maire Aunaste

Priit Sibul

Ülo Tulik

Ulla Preeden

Arne Tilk

Kaul Nurm

Kurmet Müürsepp

Marek Mekk

Kalle Vister

Nr 12 Pärnumaa

Annely Akkermann

Andres Metsoja

Rein Kilk

Tiit Matsulevitš

Meelis Kukk

Krista Nõmm

Lauri Luur

Georg Männik

Trivimi Velliste

Üldnimekiri

Nimekirjas on kokku kolm kinnitamata kohta (119 - RK11; 121 - RK11; 122 - RK12), mille osas saab erakonna eestseisus teha enda ettepanekuid kuni valimisnimekirjade üleandmiseni.

1

Juhan Parts

2

Urmas Reinsalu

3

Helir-Valdor Seeder

4

Jaak Aaviksoo

5

Maire Aunaste

6

Sven Sester

7

Ken-Marti Vaher

8

Siim Valmar Kiisler

9

Priit Sibul

10

Kaia Iva

11

Marko Mihkelson

12

Anvar Samost

13

Aivar Kokk

14

Andres Metsoja

15

Mart Nutt

16

Tõnis Palts

17

Toomas Tõniste

18

Peeter Laurson

19

Lauri Vahtre

20

Tiit Riisalo

21

Erki Nool

22

Tarmo Kruusimäe

23

Liisa-Ly Pakosta

24

Andrus Saare

25

Aivar Riisalu

26

Marko Pomerants

27

Madis Kübar

28

Mari-Ann Kelam

29

Juku-Kalle Raid

30

Toivo Peets

31

Margus Tsahkna

32

Kaja Kreisman

33

Maksim Rogalski

34

Kalev Vapper

35

Viktoria Ladõnskaja

36

Raivo Aeg

37

Mihkel Kübar

38

Ulla Preeden

39

Kaido Kaasik

40

Merle Mäesalu

41

Kalle Muuli

42

Evelin Samuel

43

Lembit Kruuse

44

Tiina Oraste

45

Anti Orav

46

Kaupo Rätsepp

47

Mihkel Juhkami

48

Riina Solman

49

Diana Ingerainen

50

Linda Eichler

51

Annely Akkermann

52

Mihhail Lotman

53

Imre Rammul

54

Hendrik Agur

55

Urmas Mardi

56

Tiina Kangro

57

Georg Linkov

58

Einar Vallbaum

59

Andres Noormägi

60

Ando Kiviberg

61

Elle Kull

62

Anneli Kannus

63

Ülo Tulik

64

Rein Kilk

65

Tiia Sihver

66

Lagle Parek

67

Andres Öpik

68

Andres Laisk

69

Raimond Lunev

70

Helle Noorväli

71

Ants Pauls

72

Priit Värk

73

Andres Arrak

74

Jüri Kõre

75

Arne Tilk

76

Tiit Matsulevitš

77

Avo Üprus

78

Priidu Pärna

79

Andres Ergma

80

Kadri Tillemann

81

Alar Schönberg

82

Ain Suurkaev

83

Janek Raik

84

Ene Saar

85

Joel Luhamets

86

Piret Orav

87

Kaul Nurm

88

Meelis Kukk

89

Tiit Meren

90

Reet Trei

91

Jaak Uudmäe

92

Tiit Leier

93

Toomas Takkis

94

Hannes Mets

95

Risto Lindeberg

96

Marko Tiitus

97

Rain Sangernebo

98

Karl Kull

99

Kurmet Müürsepp

100

Krista Nõmm

101

Henrik Aavik

102

Madis Päts

103

Tiit Papp

104

Jan Trei

105

Tauno Toompuu

106

Aivo Tamm

107

Kalju Kertsmik

108

Aare Anderson

109

Tõnu Lehtsaar

110

Marek Mekk

111

Lauri Luur

112

Illimar Lepik von Wiren

113

Priit Põldmäe

114

Artur Põld

115

Kalle Vister

116

Georg Männik

117

Sülvi Sarapuu

118

Andres Kaarmann

120

Trivimi Velliste

123

Reet Roos

124

Tunne Kelam

125

Ene Ergma

Tagasi üles