Fotod ja video: Lasnamäel on mõõdukas valimisaktiivsus

Läänemere gümnaasiumi ümbrus Lasnamäel paistab esmapilgul üsna tühi olevat, kuid koolimajas asuv valimisjaoskond ei jää ennelõunasest lõõskavast päikesest hoolimata siiski korrakski tühjaks.


Kogu aeg on keegi tulemas või minemas. Ühe-, kahe-, kolmekaupa. Nooremad ja vanemad inimesed, koos lastega ja ilma. Koolimaja aknad on pärani ning kiviseinte vahel on meeldivalt jahe. Siiski jõuab palavus ka siia ja parema puudumisel püüab mõni inimene endale valimissedeliga tuult lehvitada, enne kui selle urni laseb.

«See jaoskond on kolmandal korrusel või? Mis nad tast nii kõrgele tegid? Vana inimene ei jõua ju sinna ronida,» pahandab vanem härrasmees trepimademel hinge tõmmates. Tegelikult on jaoskond siiski teisel korrusel, lihtsalt kõrge iga ja kõrge välistemperatuur kirjutasid vist ühe korruse juurde.

Üks abielupaar siseneb koolimajja sõbralikult üksteise käevangus, välja tulevad mõlemad aga eraldi ja üsna pahaste nägudega. Ka ei soovi kumbki avaldada, kellele ta oma hääle andis. Kas perekonnatüli võib tõesti ka valimisjaoskonnast alguse saada?

Kelle poolt Lasnamäel hääletati, seda näeb videost.
 

Tagasi üles