Europarlamendi valimistel on hääletanud 57 607 inimest

Nelja päeva jooksul käis maakonnakeskustes eelhääletamas 12 018 inimest.

FOTO: Marianne Loorents

Euroopa Parlamendi valimistel on täna õhtul kella 20 seisuga oma hääle andnud 57 607 valijat - neist 12 018 inimest käis nelja päeva jooksul hääletamas maakonnakeskustes ning elektrooniliselt on oma hääle andnud 45 589 valijat

Tallinna valimisjaoskondades hääletas 6662 ja Tartus 3361 inimest. Kõige enam valijaid, kokku 1650, käis Lasnamäel Centrumis asuvas valimisjaoskonnas ning kõige vähem ehk 44 hääletajat käis nelja päeva jooksul Jõhvis, teatas vabariigi valimiskomisjoni meedianõunik.

Homme kell 12 algab eelhääletamine kõikides valimisjaoskondades ning see kestab 21. mai kella 20ni. Sel perioodil on avatud kõik valimisjaoskonnad, hääletada saab nii elukohajärgses valimisjaoskonnas kui ka väljaspool elukohta hääletamist korraldavas jaoskonnas, mida on igas vallas või linnas vähemalt üks.

Elektrooniliselt saab hääletada 21. mai kella 1-ni aadressil www.valimised.ee. Soovi korral saab interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel 19.-21. maini valimisjaoskonnas.

Valimispäeval, 25. mail häält enam muuta ei saa. Oma hääle kohalejõudmist on võimalik kontrollida nii Androidi, Windows Phone'i kui ka iOS operatsioonisüsteemi nutiseadmetega.

Valimispäeval, 25. mail saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Tagasi üles