Europarlamendi kandidaatidelt kogutakse seksuaalvähemuste kaitseks allkirju

Seksuaalvähemuste kaitsmiseks kogutakse Euroopas allkirju.

FOTO: SCANPIX

Euroopa seksuaalvähemuste katuseorganisatsioon ILGA-Europe kogub europarlamendi kandidaatidelt allkirju inim- ja seksuaalvähemuste õiguste kaitsmiseks. Eestlastest on alla kirjutanud neli kandidaati.

Vaid Rumeeniast ja Postugalist ei ole veel ükski europarlamendi kandidaat tõotusele alla kirjutanud.

FOTO: ILGA-Europe

«Euroopa Parlamendi liikmena tõotan ma seista inimõiguste ja võrdse kohtlemise eest Euroopas. Kaasa arvatud lesbide, geide, biseksuaalsete, transs- ja intersooliste inimeste õiguste eest,» on kirjas tõotuses, millele on alla kirjutanud europarlamendi kandidaadid pea kõikidest Euroopa Liidu riikidest.

Kõige rohkem on alla kirjutanuid sakslaste seas – 47 kandidaati. Seejärel on nimekirjas 42 kandidaadiga Hispaania ja 38 kandidaadiga Suurbritannia. Rumeeniast ja Portugalist ei ole veel ükski kandidaat alla kirjutanud.

«Leian, et Euroopa Liidu tasandil tuleb tegeleda sellega, et põhilised kodanikuõigused oleks tagatud kõigile, sealhulgas ei tohi siin teha erisusi lähtuvalt inimeste soost või seksuaalusest,» ütles üks allakirjutanutest, üksikkandidaat Silver Meikar.

«Kui kaks inimest tahavad koos elada ja on otsustanud oma kooselu registreerida, peaks riik neile tagama sotsiaalsed garantiid hoolimata sellest, mis soost nad on.»

Peale Meikari kirjutasid tõotusele alla ka sotsiaaldemokraadid Randel Länts ja Eiki Nestor ning üksikkandidaat Olga Sõtnik.

Tagasi üles