Reformierakonna hääletuspettuse osalistest pääses üks valimistel volikokku

Ott Kukk

FOTO: Peeter Kümmel / Sakala

Reformierakonna kahest endisest arendusjuhist, kes tunnistasid suve hakul üles partei sisevalimistel häältega manipuleerimise ja pidid erakonnast lahkuma, pääses üks kohalikel valimistel volikokku.

Reformierakonna Viljandi maakonnaorganisatsiooni endine arendusjuht Ott Kukk pürgis valimistel Viljandi vallavolikokku valimisliidu Viljandi Vald nimekirjas, kus ta kogus 39 häält ja osutus volikokku valituks. Partei Võrumaa arendusjuhina töötanud Elleri-Kristel Kelp sai Keskerakonna esinumbrina Rõuge vallas 15 häält, ent selle tulemusega volikogusse ei pääsenud.

Valimistel kandideeris ka pettuseskandaali tõttu Reformierakonnast välja heidetud eurosaadiku Kristiina Ojulandi toonane nõunik Anu Kikas, keda samuti seostati pettustega. Endiselt Reformierakonda kuuluv Kikas sai Võru linnas 45 häält, kuid valituks ei osutunud.

Hääletuspettuse skandaal puhkes Reformierakonnas mai lõpus, kui selgus, et Lääne-Virumaal on mitme liikme teadmata nende eest juhatuse valimistel elektrooniliselt hääletatud. Kokku tuvastas partei sisevalimispettuste uurimiseks loodud töörühm 39 pettusejuhtumit Lääne-Viru, 24 Viljandi ja kaheksa Võru maakonnas.

Juuni alguses heitis Reformierakonna juhatus maine kahjustamise pärast parteist välja aastaid Lääne-Viru maakonnaorganisatsiooni juhtinud Ojulandi, kes aukohtu hinnangul organiseeris petuskeemi Lääne-Virumaal. Sisevalimistel häältega manipuleerimise üles tunnistanud Lääne-Viru arendusjuht Taimi Samblik astus parteist välja omal soovil vahetult enne juhatuse kogunemist.

Pettustega seostati ka Lääne-Viru maavanemat Einar Vallbaumi, kuid tema väljaheitmist ei pidanud aukohus vajalikuks. Juuni keskel teatas ta, et on otsustanud erakonnast siiski lahkuda. Lisaks astusid parteist pettuste tõttu välja Viljandimaa ja Võrumaa arendusjuht, kes olid tunnistanud häältega manipuleerimist.

Tagasi üles