Ansip: kriminaaluurimise politiseerimine on vastuvõetamatu

Peaminister Andrus Ansip.

FOTO: Peeter Langovits

Peaminister Andrus Ansip ütles Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutust kommenteerides, et kriminaaluurimise politiseerimine ning kasutamine valimisvõitluses on õigusriigis vastuvõetamatud.

«Valimiste kontekstis tuleks küsida, kellele on see kasulik. Eerik-Niiles Kross on sellele küsimusele juba vastanud - koomilisevõitu, aga kõige kasulikum on see Krossile endale. Vastasseis valimistel muutub veelgi selgemaks. Selgem vastasseis on kindlasti kasulik ka Keskerakonnale,» sõnas valitsusjuht.

«Riigiprokurör Heili Sepp on öelnud, et tänaseks kogutud tõendid ja informatsioon ei anna piisavalt alust Krossi kaaperdamises kahtlustada. Selle asemel, et Interpoli kaudu vastuseta küsimustele vastuseid otsida, peaks vene uurijad olema enam avatud ning tegema koostööd Eesti prokuratuuriga,» ütles peaminister.

«Kriminaaluurimise politiseerimine, aga samuti eeluurimismaterjalide ja menetlustoimingute kasutamine valimisvõitluses on õigusriigis vastuvõetamatud. Õigusriigis pole keegi süüdi enne, kui süü on tõendatud ja kohus süüdimõistva otsuse langetanud. Seepärast hoidkem kriminaaluurimine ja valimised lahus,» rõhutas Ansip.

Tagasi üles