Tamkivi: vallad võidaksid riigikogulastest

Jaanus Tamkivi mai lõpus erakonna üldkogul

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi arvates võiksid riigikogu liikmed ja ministrid olla kohalikel valimistel erakondade esinumbrid, kui nad tahavad ja kohalikud parteiliikmed seda toetavad.

Tamkivi kommenteeris ERRi uudisteportaalile president Toomas Hendrik Ilvese riigikogu eest peetud kõnet, öeldes, et sõnavõtus olid mitmed sisulised tähelepanujuhtimised ja soovitused järgnevaks poliitika hooajaks.

«Olen väga nõus presidendi soovitusega, et kui ühe või teise poliitilise platvormi esindajad valju häälega räägivad sellest, kuidas asjad ei peaks olema, siis võiks parem mõelda sellele, millised saaksid olla vastuvõetavad ja töötavad lahendused,» märkis ta.

«Kuna riigikogu ja kohalike omavalitsuste tööperioodid ei kattu, siis soovin kindlasti osaleda Kuressaare volikogu töös, kui ma enam näiteks ei ole 2015. aastal riigikogu,» selgitas Tamkivi, miks ta ka ise kohalikel valimistel Kuressaares kandideerib.

Tamkivi ütles, et tal ei ole midagi selle vastu, kui võimaldada riigikogu liikmetel osaleda kohalike volikogude töös, pigem võib sellest kohalikule tasandile kasu olla.

Tagasi üles