Valimistel on oma hääle andnud üle 158 000 valija

ID-kaarti kasutamine.

FOTO: Egert Kamenik/Postimees

Omavalitsuste volikogude valimiste eelhääletuse ja e-hääletuse käigus on teisipäeva õhtul kella 20 seisuga oma hääle andnud 158 386 valijat, mis moodustab 14,5 protsenti nende üldarvust.


Võrdluseks kevadiste Euroopa Parlamendi valimistega on valijad aktiivsemad - eelhääletamise teise päeva õhtuks oli oma hääle andnud 82 505 valijat, mis moodustas 9 protsenti nende üldarvust.

Interneti teel hääletamise võimalust oli täna õhtul kella kaheksaks kasutanud 81 455 valijat. Elektrooniliselt saab hääletada ööpäevaringselt kuni homme õhtul kella kaheksani veebilehel www.valimised.ee. Soovi korral saab häält muuta uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise ajal valimisjaoskonnas hääletades. Valimispäeval häält muuta ei saa.

Kolmapäev, 14. oktoober on eelhääletamise viimane päev, mil kõik valimisjaoskonnad on avatud kella 12.00st kuni 20.00ni. Samal ajal toimub ka hääletamine väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda, milleks on igas linnas ja vallas avatud vähemalt üks jaoskond. 18. oktoobril saab hääletada üksnes elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Tagasi üles