Rahvaliit kutsub keskerakondlasi liituma hea valimistavaga

Rahvaliidu õhupallid.

FOTO: Margus Ansu.

Eestimaa Rahvaliidu Tartu linnaorganisatsioon ei pea vajalikuks ühineda Keskerakonna algatatud Hea Tahte lepinguga, kuna Rahvaliit on juba heaks kiitnud ja järgib Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) algatatud head valimistava, millega Keskerakond paraku siiani ei ole liitunud.

Rahvaliit, Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eestimaa Rohelised kirjutasid mai alguses alla hea valimistava kokkuleppele, et muuta valimiskampaaniaid sisukamaks ja eetilisemaks, vahendas Rahvaliidu pressiesindaja.

«Ainsa parlamendierakonnana ei liitunud hea valimistava leppega Keskerakond,» ütles Rahvaliidu Tartu linnaühenduse aseesimees Robert Närska. «Seega ei ole Tartu keskerakondlaste algatus siiras, vaid soov olla nähtav enne valimisi.»

Rahvaliit on alati oma maailmavaate ja ideede tutvustamisel kasutanud ausaid võtteid ning kutsub ka Keskerakonda liituma hea valimistavaga.

7. septembril edastas Keskerakonna Tartu osakond rahvaliitlastele pöördumise, milles kutsub ühinema Hea Tahte Lepinguga.

Tagasi üles