Reformierakonna programm Tartus: jalgrattateed ja kultuurilinnak

Jalgrattatee

FOTO: Sille Annuk

Kolmapäeva õhtul kogunenud Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus kinnitas kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste programmi ning esitas selle vastuvõtmiseks piirkonna üldkoosolekule. Kõige olulisemateks teemadeks on programmis kõnni- ja jalgrattateede ehitamine, koolihoonete korrastamine ning Raadile kultuurilinnaku rajamine.

«Tartu on ideaalne linn jalgsi ja rattaga liikumiseks. Seetõttu keskendume järgmisel neljal aastal kõnni- ja jalgrattateede rajamisele – neid on kavas ehitada ja renoveerida 100 kilomeetri ulatuses. Juurde tuleb spordi- ja mänguväljakuid ning istepinke parkidesse ja teede äärde,» tutvustas erakonna plaane Tartu piirkonna esimees, linnapea Urmas Kruuse.

«Tahame tervislike liikumis- ja eluviiside harrastajaile Tartus elu võimalikult mugavaks teha. Erilist tähelepanu pöörame koolitee turvalisemaks muutmisele. Tegu on suure väljakutsega, sest 100 km moodustab ligi kolmandiku tänasest kõnniteedevõrgust,» märkis Kruuse.

Samuti tõi Kruuse välja põhikoolide korrastamise vajalikkuse. «Selleks, et siin oleks võimalik pakkuda tipptasemel haridust, peavad meie koolimajad olema korras ja hea õpikeskkonnaga. Kuna Tartu gümnaasiumite korrastamisega oleme jõudnud lõpusirgele, siis  järgmistel aastatel suuname fookuse põhikoolidele,» rääkis Kruuse.

Pärast Raadile Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehituse algust on päevakorda tõusnud piirkonna areng tervikuna. «Koostöös erinevate partnerite ja erasektoritega on Raadil kavas välja arendada kultuurilinnak koos rahvusvahelise filmipaviljoni ja vanatehnika muuseumi ning muude vaba aja veetmise võimalustega. Kogu piirkonna väljaarendamine toob Tartusse juurde väga atraktiivse kultuuri- ja vabaajakeskuse, mis on kesklinnast kiviviske kaugusel,» lausus Kruuse.

Reformierakonna Tartu piirkonna üldkoosolek toimub 28. augustil kell 17.30 hotell London konverentsisaalis. Üldkoosoleku päevakorras on 2013 KOV valimiste Tartu programmi ja nimekirja kinnitamine.

Tagasi üles