Kübar: kontrollikomisjon peaks uurima Kutseri ja Tammemäe reklaami
Kuula ka Kuku intervjuud Kaarel Tarandiga!

Keskerakondlase Priit Kutseri fotoga teavitus Põhja-Tallinnas Vene Eragümnaasiumi fassaadil.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees, Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Madis Kübar tegi erakondade rahastamise järelevalve komisjonile ettepaneku uurida Põhja-Tallinna linnaosa keskerakondlasest vanema Karin Tammemäe ning tema asetäitja, samasse erakonda kuuluva Priit Kutseri reklaami.

Kübar avaldas erakonna teatel arvamust, et Kutseri ja Tammemäe reklaamplakatite näol on tegu avalikest vahenditest rahastatud valimiskampaaniaga, mis on vastuolus demokraatia põhimõttega, mille kohaselt peavad erakonnad tagama oma kulude seaduslikkuse ja läbipaistvuse.

Tema hinnangul on keskerakondlased segi ajanud linna ja partei rahakoti ning rikkunud seadust. Seejuures nimetas ta absurdseks Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse selgitust, et linnaosavanema ning tema asetäitja plakatid on üles pandud inimeste informeerimiseks linnaosas toimuvast.

«Oma isikliku valimiskampaania peaks kinni maksma Kutser ja Tammemägi või Keskerakond, mitte aga tallinlased. Antud reklaamide avaldamise näol on tegemist materiaalse hüvega tingimusel, mis ei ole kättesaadav teistele isikutele ning on oma olemuselt vastuolus erakonnaseadusega,» leidis Kübar, kelle sõnul on rahastamiskontrolli komisjonil pädevus kontrollida erakondade rahahankimise ja kulutamise seaduslikkust.

Seetõttu soovib ta, et komisjon hindaks, kas Sõle tänava koolimaja ning Stroomi rannahoone seinale ilmunud reklaamide avaldamise puhul on tegu Keskerakonna varjatud annetusega või mitte.

Kohalike volikogude valimised toimuvad 20. oktoobril.

Tagasi üles