Öise Vahtkonna liidrid jäid kohtus taas õigeks

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dmitri Linter, Maksim Reva, Dimitri Klenski ja Mark Sirõk.
Dmitri Linter, Maksim Reva, Dimitri Klenski ja Mark Sirõk. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata Harju maakohtu otsuse, mis mõistis õigeks Dimitri Klenski ja teised pronksrahutuste korraldamises süüdistatud.


Rahuldamata jäeti mõlema poole apellatsioonkaebused ja süüditatavate kaebused ning kohtuotsus jäeti muutmata.

30 päeva jooksul on võimalik kaevata otsus edasi riigikohtusse.

Harju maakohtu otsuse vaidlustasid ringkonnakohtus nii riigiprokurör kui ka massilise korratuse organiseerimises süüdistatud Öise Vahtkonna liidrid Klenski, Dmitri Linter, ja Maksim Reva ning Mark Sirõk.

Jaanuaris neliku õigeks mõistnud maakohus leidis, et Linteri, Reva, Klenski ja Sirõki süü paljusid inimesi hõlmava korratuse organiseerimises ei leidnud piisavat tõendamist.

Samuti tühistas kohus meeste suhtes kehtinud elukohast lahkumise tõkendid ning vahi all viibinud Linteril, Reval ja Sirõkil on võimalus kohtuotsuse jõustumisel riigilt hüvitist nõuda trellide taga veedetud aja eest.

Sirõk viibis vahi all 47 päeva, Reva ja Linter 204 päeva. Samuti jäid riigi kanda kohtukulud, mis ulatuvad ligi 80 000 kroonini.

Riigiprokurör Triin Bergmann nõudis detsembris Linterile, Revale, Klenskile ja Sirõkile tingimisi 3-4 aasta pikkusi vanglakaristusi 3-aastase katseajaga.

Kui ülejäänud kolmele nõuti nelja-, siis Sirõkile kolmeaastast vangistust, kuna tema rolli hinnati väiksemaks.

Katseaeg oleks kõigil olnud 3-aastane ning selle aja jooksul pidanuks nad kriminaalhooldaja silme all läbima programmi, mis õpetab neile eesti kultuuri ja ajalugu. Kaitsjad nõudsid õigeksmõistmist.

Süüdistuse kohaselt korraldasid Linter, Reva, Klenski ja Sirõk 2007. aasta 26. ja 27. aprillil Tallinnas massilisi korratusi, millega kaasnesid rüüstamised, purustamised, süütamised ja vastuhakud võimuesindajatele.

Kapo pidas kõik peale Klenski kinni ööl vastu 27. aprilli ning päev hiljem nad vahistati. Sirõk vabanes vahi alt 2007. aasta 13. juunil, ülejäänud kaks 16. novembril.

Karistusseadustikus sätestatakse, et paljusid inimesi hõlmava korratuse organiseerimise eest, kui sellega on kaasnenud rüüstamine, purustamine, süütamine või muu selline tegevus, karistatakse süüdimõistmisel ühe- kuni viieaastase vangistusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles