Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba
:

Herkel, Raid ja Maruste veavad inimõiguste kaitse saadikuühendust

Riigikogus moodustati täna saadikuühendus «Inimõiguste kaitseks Põhja-Kaukaasias», mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu üha laienevale inimõiguste rikkumisele Põhja-Kaukaasias.

«Venemaa on kottinud Kaukaasiat 19. sajandi keskpaigast ja see on mentaalne appitulek. Meie kui väikerahvas võiks sellest aru saada,» sõnas ühenduse aseesimees Juku-Kalle Raid. «Tänaseks on probleem Tšetšeeniast palju laiem ja soovime juhtida tähelepanu, et neid inimesi, keda kotitakse, pole üks.»

Ühenduse esimeheks valiti Andres Herkel ning aseesimeheks lisaks Raidile ka Rait Maruste. Ühendusse kuuluvad lisaks Väino Linde, Liisa-Ly Pakosta, Indrek Saar ja Urmas Reinsalu ning Herkeli sõnul on võimalik, et liikmeid tuleb veel juurde.

Herkeli sõnul loodi saadikuühendus nüüd,  sest just täna möödub 15 aastat Tšetšeeni Vabariigi Itškeeria president Džohhar Dudajevi hukkumisest  21. aprillil 1996.

Herkel meenutas, et mõned kuud varem, Venemaa vastuvõtmisel Euroopa Nõukogusse, seati Venemaale kohustuseks Tšetšeenia konflikti rahumeelne lahendamine ja inimõiguste rikkujate kohtu ette toomine.

Kuid 1999. aastal algas teine Tšetšeenia sõda.

«Siis läks inimõiguste olukord veel hullemaks ning nüüd on seadusetus ja karistamatuse sündroom levinud kõikjal Põhja-Kaukaasias. Lisaks Dudajevile tapeti Tšetšeenia sõja käigus ka teine legitiimselt valitud president, Aslan Mashadov,» ütles Herkel.

Herkeli sõnul on tal hea meel, et ühenduse liikmeks astus ka endine Inimõiguste Kohtu kohtunik Rait Maruste, sest paljud inimõiguste rikkumised  Tšetšeenias on jõudnud kohtusse, kust on tulnud ridamisi otsuseid kodanike kasuks ja Vene Föderatsiooni vastu.

«Vene ametivõimud ei ole neile otsustele peaaegu reageerinud, karistamatuse sündroom jätkub,» nentis Herkel.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:saadikurühminimõigused
Samal teemal
reportaažid erakondade valimispidudelt
Pildid ja videod erakondade valimispidudelt
Õpilaste küsimused erakondadele
  VALIMISED POSTIMEHEGA
   Rõivase ja Savisaare valimisdebatt
    Valitsus tegi kokkuvõtteid
    Lõppes e- ja eelhääletamine
    ERAKONDADE REITINGUD
    RIIGIKOGU LÕPETAS ISTUNGID
    EELMISTE VALIMISTE REKORDID
    Gallup

    Kas erakonnad peaksid käima riigikogu valimiste eel välja oma presidendikandidaadi?

    Küsitluses on osalenud 4638 inimest
    POLIITIKUD TIKUVAD KOOLI
    PARLAMENDIERAKONNAD EI AVALIKUSTA VARIVALITSUSI
    Aega valimiste lõpuni
    Viimased uudised
    KASULIK TEAVE
    KandideerimisinfoHääletamisinfo2009. aasta Europarlamendi valimised2011. aasta Riigikogu valimised2013. aasta KOVi valimised2014. aasta Europarlamendi valimised
    Valimis Ajakava
    48h populaarsemad teemad
    Top lood
    Top kommentaarid
    TarbijaKõik
    POSTIMEES.eeKõik
    ArvamusKõik
    MaailmKõik