Heiki Merirand: mõne töö tegijad peaks saama pensionit kõrgema koefitsiendiga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Üksikkandidaadi Heiki Meriranna (Pärnumaa) sõnul peaks tootva ja töötleva töö tegijatele pensionile jäädes arvestama pensioni koefitsiendiga 1,25.

Millise teemaga sooviksite riigikogus kõige enam tegeleda ja miks? Kui Teil on konkreetne teema, siis kuidas lahendaksite?

Riigikogus soovin tegelda seadusloomega kalanduse, väikeettevõtluse toetamise ja paremate tingimuste loomiseks selles valdkonnas ja maapiirkondade järeleaitamise ning sotsiaalse õigluse tagamisel.

Konkreetselt FIE-ndus (sotsmaks liiga kõrge, kuni 50 protsenti teenitavast tulust praegu)  korda, kalapüügiseadus vajab täiendamist ja maale elama ja tööle asujatele toetuse määramine riigi poolt.

Kuidas suhtute e-hääletamisse?

E-hääletamisse suhtun positiivselt, mida noorem generatsioon edukalt kasutab. Ise siiski eelistan jaoskonnas valida.

Kuidas luua puuduvad (orienteeruvalt) 50 000 töökohta ja inimesed välismaalt koju tuua?

Selleks, et töökohad tekiksid, peab riik looma tingimused motiveeritud kodanikele - ehitama välja taristu (näiteks kalasadamad munitsipaliseerida ja euronõuetele vastavalt välja ehitada), tegeleda ennetustööga intensiivselt kuritegevuse ohjamiseks, Varssavi-Riia-Tallinna rongiliiklus käima lükata jne.

Teatavasti riigikogu tegeleb paljuski seadusloomega. Missugust kogemust omate seadusloome vallas ja palju olete sellega oma praeguses elus kokku puutunud?

Seadusloomes olen olnud aktiivne. MTÜ Pärnumaa Rannakalurite Esinduse poolt olen saatnud korduvaid ettepanekuid riigikogu keskkonnakomisjonile ja põllumajandusministeeriumile kalapüügiseaduse parandamiseks.

Metsaseadusse tahtsin sisse viia raielankide tiheduse määramiseks tuulemurruga võitlemisel kasutada diferentsiaalvõrrandit.

Samuti tegin kohtute seadusse ettepaneku anda kohtunikule õigus otsustamiseks mittevaralise kahju tekitamise nõudes.

Olen tavaline kahe lapsega perekonna perepea, mõlemad koos naisega käime tööl. Elame pangalaenuga ostetud eramajas. Lubatakse küll lastetoetusi, pensionitõuse ja mida kõike, kuid unustatakse täiesti tavalised tööl käivad inimesed! Millist otsest tulemust näeme, kui anname oma hääled üksikkandidaadile?

Minu poolne otsene tulemus kajastus ajalehes «Pärnu Postimees», kus valijakirjas luban täna tootva ja töötleva töö tegijatele pensionile jäädes arvestada pensioni koefitsiendiga 1,25.

Seda põhjusel, et see nõuab füüsiliselt head vormi aktiivsel töötamisel ja inimene kulub lõpptulemusel kiiremini (kutsehaigused).

Mis saab edasi, kui Te ei saa järgmisesse riigikogu koosseisu?

See on väga intrigeeriv küsimus, kuid eks töötan edasi oma kutsealal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles