Sotsid: konsultatsioonide jätkamisel pole praeguses olukorras mõtet

Karin Kangro
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
SDE peasekretär Indrek Saar.
SDE peasekretär Indrek Saar. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäri Indrek Saare sõnul ei pea sotsiaaldemokraadid mõttekaks jätkata võimuliidu moodustamise konsultatsioone, kui peaminister viibib Brüsselis ja suurtes küsimustes pole kokkuleppeid tehtud.

Saar ütles Postimehele, et konsultatsioonid on kestnud kümme päeva, ent kokkuleppeid veel sündinud ei ole ja sellises olukorras on aja mahavõtmine ja käiguvahetus täiesti asjakohane. «Sotsiaaldemokraadid on valmis koalitsiooni moodustamiseks läbi rääkima, kui on selge, milline see valitsus saab olema ja mida kavatseb ära teha,» lausus ta.

Suure ringi arutelude katkestamiseks tegi täna õhtul ettepaneku Vabaerakond, mis on korduvalt rõhutanud, et põhimõttelistes küsimustes tuleb langetada otsused. Vabaerakonna nimekirjas riigikokku valitud Artur Talviku sõnul ei pea erakond praegust solgutamist õigeks.

«Praegu toimuvat nimetatakse probleemide kaardistamiseks. Kaardistamine on tore, aga kui sealt ei tule mingisugustki lahendust, siis sellisel kujul plenaarsel kujul nende istungite jätkamine teemade kaupa ei ole meie arvates mõttekas. Kui me lihtsalt istume laua taga ja keerutame pöidlaid, siis me olulistele küsimustele vastuseid ei saa,» ütles ta.

Reformierakonna senise ettepaneku kohaselt pidanuks nelja erakonna esindajate järgmine kohtumine toimuma homme pärastlõunal, mil plaaniti arutada põllumajanduse ja ääremaastumise küsimusi. Reformierakonna esimees Taavi Rõivas viibib täna õhtust kuni reede õhtuni Brüsselis toimuval Euroopa ülemkogul.

Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Vabaerakonna esindajad alustasid koalitsiooni moodustamiseks konsultatsioone 6. märtsil ning suures ringis on kohtutud kümme korda. Täna kohtus Rõivas võimalike partnererakondade juhtidega.

Reformierakonnal on uues riigikogus 30, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 15, Isamaa ja Res Publica Liidul 14 ja Vabaerakonnal kaheksa, Keskerakonnal 27 ja Konservatiivsel Rahvaerakonnal seitse kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles