Keskerakond kinnitas täna peetud valimiskonverentsil lähenevate riigikogu valimiste programmi, ringkonnanimekirjad ja üldnimekirja, mille esinumber on erakonna esimees Edgar Savisaar ja ankrumees Jüri Ratas.
Keskerakonna valimisnimekirja esinumber on Savisaar ja viimane Ratas
Ratas kirjutas Postimehe kampaanianädala tänases loos, et tema positsioonist üleriigilises nimekirjas pole vaja skandaali otsida, sest tegu on igati auväärse kohaga. «Bjørn Dæhlie, Gunde Svan, Usain Bolt ning Michael Phelps on kõik olnud ankrumehed olümpiamängudel. Nii on ka minu kohus tuua kogu meeskond võidukalt finišisse,» märkis ta.
Ratase sõnul tähendab 125. koht üldnimekirjas, et ta peab tegema riigikogusse jõudmiseks ise väga hea tulemuse. «Keskerakonna üldhäälte ehk kompensatsioonimandaadi peale ei saa ma lootma jääda, kuid see polnud kunagi plaaniski,» lisas ta.
Üldnimekirja esikümnesse kuuluvad riigikogu praeguste liikmete kõrval veel eurosaadik Yana Toom ja Tallinna volikogu esimees Toomas Vitsut.
Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn
Mihhail Kõlvart
Viktor Vassiljev
Kalev Kallo
Lauri Laasi
Karin Tammemägi
Andrei Novikov
Marek Jürgenson
Irina Antonjuk
Enno Tamm
Anton Stalnuhhin
Märt Sults
Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita
Edgar Savisaar
Olga Ivanova
Toomas Vitsut
Jelena Glebova
Kalle Klandorf
Taavi Aas
Tarmo Kriis
Aini Härm
Tõnis Mölder
Maria Jufereva
Juri Danilov
Helen-Lausma Saar
Nelli Privalova
Mihhail Korb
Mustamäe ja Nõmme
Arvo Sarapuu
Merike Martinson
Erki Savisaar
Rein Ratas
Helle Kalda
Tiit Terik
Margarita Tšernogorova
Irina Embrich
Eduard Toman
Igor Kravtšenko
Harju- ja Raplamaa
Jüri Ratas
Kerstin-Oudekki Loone
Värner Lootsmann
Vladimir Velman
Rene Toomse
Jüri Võigemast
Vladimir Arhipov
Oleg Tšubarov
Ago Kokser
Natalja Malleus
Peeter Rebane
Meelis Pai
Indrek Uuemaa
Väino Sassi
Oliver Liidemann
Vello Jõgisoo
Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa
Enn Eesmaa
Jaanus Karilaid
Janne Nurmik
Andres Kampmann
Ants Vahtras
Mart Mäeker
Harald Tõru
Jüri Kuuskemaa
Lääne-Virumaa
Siret Kotka
Toomas Väinaste
Andres Jaadla
Jelena Fjodorova
Jaanus Mutli
Andres Sõber
Urmas Tamm
Ida-Virumaa
Yana Toom
Mihhail Stalnuhhin
Valeri Korb
Eldar Efendijev
Tarmo Tammiste
Eevi Paasmäe
Dmitri Dmitrijev
Riho Kutsar
Martin Repinski
Järva- ja Viljandimaa
Mailis Reps
Priit Toobal
Kersti Sarapuu
Helmut Hallemaa
Raivo Matsina
Hannes Männik
Are Riistan
Ülle Leesmaa
Mait Maltis
Jõgeva- ja Tartumaa
Marika Tuus-Laul
Urbo Vaarmann
Peeter Ernits
Peeter Võsa
Aare Olgo
Max Kaur
Andres Vään
Andres Raid
Kalle Mihkels
Aleksandr Širokov
Tartu linn
Aadu Must
Marina Riisalu
Nikolai Põdramägi
Artjom Suvorov
Natalja Trošina
Igor Abarenkov
Diana Klas
Rain Suursaar
Kätlin Takis
Vladimir Šokman
Võru-, Valga- ja Põlvamaa
Heimar Lenk
Anneli Ott
Tarmo Tamm
Janika Usin
Alar Nääme
Eve Salundi
Andre Laine
Liis Tappo-Treial
Toivo Tootsen
Heidy Tamme
Toomas Paur
Pärnumaa
Kadri Simson
Marko Šorin
Hillar Talvik
Riho Alliksoo
Kalle Song
Svetlana Tšipurina
Avo Keel
Ants Lopsik
Anne Betker
Argo Mengel
Üleriigiline valimisnimekiri
1. Edgar Savisaar
2. Kadri Simson
3. Enn Eesmaa
4. Yana Toom
5. Kalev Kallo
6. Mailis Reps
7. Priit Toobal
8. Marika Tuus-Laul
9. Toomas Vitsut
10. Siret Kotka
11. Tarmo Tamm
12. Kersti Sarapuu
13. Lauri Laasi
14. Erki Savisaar
15. Jaanus Karilaid
16. Olga Ivanova
17. Peeter Ernits
18. Tarmo Kriis
19. Anneli Ott
20. Valeri Korb
21. Kerstin-Oudekki Loone
22. Taavi Aas
23. Värner Lootsmann
24. Aadu Must
25. Tiit Terik
26. Helmut Hallemaa
27. Toomas Väinaste
28. Marko Šorin
29. Aare Olgo
30. Eevi Paasmäe
31. Mihhail Stalnuhhin
32. Helle Kalda
33. Arvo Sarapuu
34. Mihhail Kõlvart
35. Heimar Lenk
36. Jüri Võigemast
37. Rein Ratas
38. Toomas Paur
39. Vladimir Velman
40. Elena Glebova
41. Urbo Vaarmann
42. Merike Martinson
43. Marina Riisalu
44. Hillar Talvik
45. Viktor Vassiljev
46. Janne Nurmik
47. Märt Sults
48. Eldar Efendijev
49. Janika Usin
50. Avo Keel
51. Karin Tammemägi
52. Kalle Klandorf
53. Rene Toomse
54. Dmitri Dmitrijev
55. Andres Kampmann
56. Andres Jaadla
57. Tarmo Tammiste
58. Hannes Männik
59. Nikolai Põdramägi
60. Max Kaur
61. Andre Laine
62. Artjom Suvorov
63. Alar Nääme
64. Andrei Novikov
65. Margarita Tšernogorova
66. Tõnis Mölder
67. Vladimir Arhipov
68. Peeter Rebane
69. Natalja Malleus
70. Ants Vahtras
71. Jelena Fjodorova
72. Meelis Pai
73. Ülle Leesmaa
74. Andres Vään
75. Eve Salundi
76. Aini Härm
77. Oleg Tšubarov
78. Kalle Song
79. Marek Jürgenson
80. Irina Embrich
81. Are Riistan
82. Mart Mäeker
83. Jaanus Mutli
84. Riho Kutsar
85. Aleksandr Širokov
86. Enno Tamm
87. Igor Abarenkov
88. Harald Tõru
89. Svetlana Tšipurina
90. Andres Raid
91. Irina Antonjuk
92. Ago Kokser
93. Juri Danilov
94. Riho Alliksoo
95. Igor Kravtšenko
96. Indrek Uuemaa
97. Urmas Tamm
98. Ants Lopsik
99. Vladimir Šokman
100. Väino Sassi
101. Anton Stalnuhhin
102. Raivo Matsina
103. Martin Repinski
104. Kalle Mihkels
105. Natalja Trošina
106. Anne Betker
107. Maria Jufereva
108. Oliver Liidemann
109. Argo Mengel
110. Helen Lausma-Saar
111. Vello Jõgisoo
112. Kätlin Takis
113. Nelli Privalova
114. Rain Suursaar
115. Liis Tappo-Treial
116. Andres Sõber
117. Toivo Tootsen
118. Eduard Toman
119. Diana Klas
120. Jüri Kuuskemaa
121. Mihhail Korb
122. Peeter Võsa
123. Mait Maltis
124. Heidy Tamme
125. Jüri Ratas